fb pixel Vyšinutý Russell Crowe: Obtloustlý gladiátor v novém thrilleru hraje toho chlápka, co vás klidně vytlačí ze silnice – G.cz
Vyhledávání

Vyšinutý Russell Crowe: Obtloustlý gladiátor v novém thrilleru hraje toho chlápka, co vás klidně vytlačí ze silnice

Russell Crowe býval velkou hvězdou, ale poslední roky mu to tak nějak nejde. Vypadá to, jako by na stará kolena teprve hledal, co mu nejvíce sedí. Podle nás, kdo jsme viděli Správné chlapy, je to depresivní soukromé očko, podle Crowea by to ale mohl být psychopat za volantem. V novém thrilleru Vyšinutý bude hollywoodská star hrát ten typ chlapa, kterého na silnici naštvat nechcete.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.9.2020, 09:10

Vyšinutý gladiátor

Když jsme se před několika měsíci doslechli, že bude nový film s Russellem Crowem o tom, jak začne stárnoucí hollywoodská hvězda pronásledovat mladou ženu za to, že ho vytroubí na semaforu, smáli jsme se. Měsíce plynuly. Pak přišel první trailer a my zpozorněli - co když tahle věc bude vlastně vynikajícím psychologickým thrillerem? Filmová novinka Vyšinutý podle prvních ohlasů není revoluční nebo geniální, zdá se ale, že je to výborná podívaná, která bude stát za návštěvu kina, dokonce i v roušce.

Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí.

Nový psychologický thriller Dericka Borteho zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Obtloustlý Crowe tu hraje toho chlapa, který každý, kdo řídí, už někdy potkal. Je to ten, co vás vytroubí, pokud se dostatečně rychle nerozjedete po zastavení na semaforu. Ten, co by vás za předjetí byl schopen vytlačit ze silnice. Naštvaný šílenec, který si vnitřní frustraci vybíjí na neznámých lidech.

Snímek, který bude muset mít sakra dobrý scénář, aby to bylo zábavné, má příjemných 90 minut a zatím nadprůměrná hodnocení kolem 70 %. My jsme na to nesmírně zvědaví, už proto, že nás zajímá, co poslední dobou dělá Russell Crowe, který dost sešel a jediný opravdu zajímavý film, který v posledních 10 letech natočil, je vynikající retro krimi komedie s Ryanem Goslingem Správní chlapi. Vyšinutý má premiéru 10. září a my ho samozřejmě také uvidíme. Tento týden se tak můžete těšit na dvě recenze - první zhodnotí právě tento film, druhá Slámův historický počin Krajina ve stínu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články