fb pixel Filmové premiéry na podzim 2020: Čeká nás Russell Crowe jako psychopat za volantem i návrat Poirota – G.cz
Vyhledávání

Filmové premiéry na podzim 2020: Čeká nás Russell Crowe jako psychopat za volantem i návrat Poirota

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Podzim v českých kinech vypadá rozhodně velmi zajímavě - uvidíme live action verzi Mulan, novou adaptaci Smrti na Nilu, v níž se v roli Poirota vrátí Kenneth Branagh, a také zjistíme, že předjíždět nas*aného Russella Crowea na semaforech se šeredně nevyplácí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.9.2020, 09:56

Mulan, Poirot a tlustý Russell

Jak to bude na podzim s koronavirovou krizí, co budeme moct a co ne, to je zatím ve hvězdách. Je pravděpodobné, že s otevřením škol se to všechno zase rozjede a přijde ona obávaná druhá vlna, pokud tedy ta první vůbec skončila. Proto jsou kinaři stále opatrní s nasazováním filmových novinek, ale při pohledu na plán premiér na nadcházející čtvrtletí se přece jen najde několik zajímavých titulů, které si třeba my rozhodně nenecháme ujít.

Hned v září se do kin dostane další live action verze klasické disneyovky - po Krásce a zvířeti, Lvím králi a Aladinovi uvidíme Mulan. Příběh z historické Číny, v němž se statečná dívka převleče za chlapce, aby její chromý otec nemusel do války, je už v animované variantě skvělý. Hraná Mulan podle traileru vypadá na poměrně slušné, výpravné fantasy, které potěší i odrostlé diváky, ale uvidíme - na film brzy přineseme recenzi. Také se těšíme na dokument o kultovním, leč kontroverzním fotografovi Helmutu Newtonovi...

Rovněž nás čeká novinka Bohdana Slámy Krajina ve stínu, která zatím budí rozporuplné dojmy. Snímek je kronikou lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Hrdinové filmu čelí nacismu i komunismu, každý z nich se s jejich přísliby a hrůzami vyrovnává jinak. V popředí příběhu pak stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou. Silné, vždy funkční téma, navíc v černobílé formě, může nabídnout skvělou podívanou, nebo taky ne. Navíc - je to Bohdan Sláma. U něj člověk nikdy neví.

Na detailnější přehled premiér plánovaných na září, říjen a listopad se podívejte do následující galerie:

V říjnu nás dost zajímá jak nová adaptace klasické detektivky Agathy Christie Smrt na Nilu, v níž se v roli Hercula Poirota vrátí Kenneth Branagh, tak životopisný kousek Respect, v němž oscarová Jennifer Hudson ztvární legendární Arethu Franklin.

Listopad pak snad, pokud tedy zase všechno nezavřou, přinese dlouho očekávané a vlivem pandemie několikrát posunuté premiéry dvou velkofilmů. Od 5. listopadu uvidíme novou marvelovku Black Widow a 19. listopadu by pak do kin měla vstoupit další, v pořadí již pětadvacátá bondovka, snad už opravdu poslední s Danielem Craigem.

A na co se nejvíce těšíte vy?

Podobné články

Doporučujeme

Další články