fb pixel Výběr nepřehlédnutelných českých osobností, které by si zasloužily státní vyznamenání, ale zapomnělo se na ně – G.cz
Vyhledávání

Výběr nepřehlédnutelných českých osobností, které by si zasloužily státní vyznamenání, ale zapomnělo se na ně

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Předávání státních vyznamenání je za námi. Ačkoliv byl vyznamenaný rekordní počet osobností, přesto jsme přesvědčeni o tom, že by se této cti mělo dočkat mnohem víc osobností, které pro naši společnost dokázaly mnohem více než třeba nějací váleční veteráni nebo vysloužilí politici. Doufáme, že si následující seznam přečte někdo rozumný a příští rok je zařadí na seznam možných uchazečů o ocenění.

Martin Miko
Martin Miko 29.10.2019, 14:12

Podle redakce G.cz je 42 státních vyznamenání málo. Tito lidé by si ho rovněž zasloužili, takže dávejte pozor.

1. Miloslav Rozner

Český politik Miloslav Rozner (SPD) by si státní vyznamenání zasloužil za zásluhy v oblasti propagace inkluze na české politické scéně. Především díky hnutí SPD a panu Okamurovi se ukázalo, že i méně zdatní jedinci nám dokážou vládnout s grácií.

2. Karel Peterka

Majitel Šlágr TV Karel Peterka by měl státní vyznamenání získat za to, že shromáždil veškerou ohranou samohrajkovou hudbu ze všech koutů naší země a umístil ji na jeden televizní kanál. Toto MTV pro české seniory stále funguje.

3. Věštkyně Jolanda

Nesmrtelná kartářka Jolanda dokázala obohatit český jazyk o mnoho geniálních slovních obratů a výrazů, které jsou mezi námi na vždy. Zásluhy v oblasti jazykovědy jí proto nemůžeme zapřít a tuzemští filologové taky ne.

4. Paní Zdena pod kořenem

Naše země úplně zapomněla na legendární reportáž o Zdeně Novotné, kterou všichni spíše známe jako bábu pod kořenem. Ta kdysi uvízla pod kořenem stromu, a proto se v noci zahřívala močí. Po 11 hodinách byla nalezena. Rozhodně by si zasloužila medaili za hrdinství, které projevila tím, že o tomto bizáru natočila reportáž s TV Nova.

5. Guru Jára

Kdo by neznal Jaroslava Dobeše z Příbrami, kterého všichni znají spíše jako Guru Járu nebo Óma Nadsamce. Tento duchovní mistr tantry dokázal díky svému „odháčkování“ zaujmout velkou část populaci, a proto by bylo zcela na místě, kdyby dostal vyznamenání za zásluhy v oblasti sociálních vztahů mezi lidmi.

6. Ivo Aštar Benda

Tento zakladatel sekty Vesmírní lidé se dokázal vypracovat ze zaměstnance v automobilce Škoda na vůdce jednoho z nejpopulárnějších „devadesátkových“ kultů, nad kterými se bavíme dodnes. Pan Aštar by si rozhodně zasloužil medaili za zásluhy v oblasti bizáru.

7. Retrívr Darcy

Nejlepší psí přítel prezidenta Miloše Zemana je bezesporu jeho zlatý retrívr Darcy, kterému bychom udělili státní vyznamenání za to, že je nejmilejším členem celého týmu na Hradě.

A zde vás překvapí otec a syn Klausových, kteří se vyžívají ve vyvracení klimatických změn.

Podobné články

Doporučujeme

Další články