Nejbizarnější sekta v Česku: Vzpomínáte na Vesmírné lidi a Aštara Šerana? – G.cz
Vyhledávání

Nejbizarnější sekta v Česku: Vzpomínáte na Vesmírné lidi a Aštara Šerana?

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Když v polovině 90. let zakládal Ivo Aštar Benda sektu Vesmírní lidé, vůbec netušil, že byl v podstatě tvůrcem kultu, na který se odkazuje dodnes, především díky internetovým vtipálkům a virálním parodiím, které zná v podstatě každý. Zakladatel kultu v současné době žije na Slovensku ve městě Martin a disponuje sedmou šroubovicí DNA, díky které komunikuje s vesmírnými lidmi a je s nimi v podstatě v neustálém spojení.

Martin Miko
Martin Miko 9.8.2018, 07:00

Příchod Aštara Šerana

Vše nasvědčuje tomu, že rok 1995 byl osudný pro vznik Vesmírných lidí, když Miloslava Drsková, která pracovala jako dojnice v kravíně, začala komunikovat s Plejáďany pod vlivem učení Michaela Hesemanna. V roce 1997 se setkala s Ivem Bendou, který navázal na její komunikaci s Plejáďany a 1. září téhož roku se s nimi údajně také spojil. Poté spolu sepsali několik poselství, která jim zaslala telepaticky mimozemská civilizace. Následovalo vydání cca 10 knih, které sepsal Ivo Aštar Benda a nazval je „Rozhovory s Poučením od mých přátel z vesmíru“. První a druhý díl vyšly knižně. První díl byl naprosto vyprodán, což byl obrovský úspěch pro celou sektu. Následovalo zveřejňování materiálů v podobě videozáběrů mimozemské civilizace a přelety vesmírných lidí. Vesmírní lidé jsou založeni na sektě Nebeská brána, jejíž členové v roce 1997 v USA společně spáchali sebevraždu. Důvodem byla totožná víra v záchranu lidí před koncem světa díky odletu do vesmíru za pomoci vesmírné lodi. Rituální sebevraždu však Benda a jeho stoupenci odmítají.

Vesmírní lidí si rychle našli přívržence a následující rok už bylo možné potkávat na ulici členy sekty ve žlutých bundách a tričkách. Většinou měli v rukou letáky s šíleným grafickým zpracováním, které znal už v podstatě každý. Dle Bendy prý propagační leták dostalo do schránky 80 % všech domácností v České republice.

Filozofie Vesmírných lidí

Dle Aštara Bendy jsou Vesmírní lidé vyspělým a harmonickým společenstvím, které nezná nemoci, lež, války, hlad ani otroctví. Všichni jsou zde spokojení a žijí v harmonii s přírodou. Navíc ani nemusí mluvit, jelikož spolu všichni komunikují telepaticky. Vesmírní lidé jsou navíc obklopeni nejmodernějšími technologiemi a pracují pouze dvě hodiny denně a navíc je pro ně práce zábavou a potěšením stejně jako celý jejich život.

Vesmírní lidé prý kontaktovali planetu Zemi pár let po ukončení 2. světové války s návrhem odstranění veškerých problémů lidstva, včetně hladu, válek a nerovnosti lidí. Světoví vůdci USA a SSSR však tuto nabídku odmítli.

Benda ve svých knihách popisuje dvě vesmírné flotily pod vedením Aštara Šerana a Ptaaha, kteří střídavě chrání planetu Zemi před silami Temných světů. Těm se již údajně podařilo očipovat 95 % všech lidí a věcí na Zemi a usilují o očipování zbylých 5 procent. Vesmírní lidé chtějí pomoci lidem chránit jejich tělo před ještírky, které představují síly temna. Velitelem ještírků je dle Vesmírných lidí religionista Zdeněk Vojtíšek.

Svůj vrchol zažili Vesmírní lidé mezi lety 1998 až 2002. Mezi lety 1997 až 2006 proběhlo přes 200 přednášek Ivo A. Bendy o Vesmírných lidech. Postupem času se však lidé začali od sekty Vesmírní lidé odvracet, jelikož slibované očišťování Země a evakuace lidstva vesmírnými loděmi stále nepřicházelo.

A co dnes?

Dnes je společenství Vesmírných lidí v zapomnění. Díky sociálním sítím se cca před rokem objevila paní Kačenka jakožto druhý příchod Ježíše Krista, která pobavila celý internet. V podstatě ihned se na internetu objevilo několik zdařilých parodií a žertů jako reakce na video. V dobách, kdy internet nebyl v rozmachu jako dnes, se Vesmírní lidé rovněž dočkali napadení hackerů na svých webových stránkách a značná část internetu žila parodiemi na tuto sektu.

Samotný zakladatel Vesmírných lidí jakoby zmizel z povrchu zemského. Neodnesl si ho ale jeho kamarád Aštar Šeran. Namísto na souhvězdí Plejád se Bendu podařilo vypátrat na sídlišti ve slovenském Martině, kde žije v jednom z paneláků. Podle sousedů se jedná o zamlklého podivína, který stále nosí žlutou bundu Vesmírných lidí a nejspíše čeká, až si pro něj přiletí vesmírná loď.

A zde si můžete přečíst o tom, že náboženství posiluje zlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články