fb pixel GLOSA: Klaus a syn, s.r.o. - vyvracíme klimatické změny již od 90. let! Popírání oteplování se v rodině exprezidenta dědí – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Klaus a syn, s.r.o. - vyvracíme klimatické změny již od 90. let! Popírání oteplování se v rodině exprezidenta dědí

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Po odvysílání čtvrtečního dílu pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma klimatické změny jsme usoudili, že politici jsou na řešení globálních problémů mnohem větší esa než vědci, kteří se jim věnují mnoho let. Nejvíce nás překvapil Václav Klaus ml., který v pořadu například prohlásil, že zákeřní aktivisté vypěstovali na Šumavě kůrovce. Toto vzdělání má pravděpodobně od svého otce, který v minulosti v této oblasti rovněž perlil jak Matonka.

Martin Miko
Martin Miko 20.10.2019, 10:26

Když Klausové mluví o klimatu

Když dojde na diskuze o globálním oteplování a klimatických změnách, není nic lepšího než si do kroužku přizvat otce nebo syna Klausovi, kteří do problematiky vždy vnesou nový pohled. Ve čtvrtečním pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma klima se mladší z nich předvedl v plné síle, když například tvrdil, že mezi lety 1998 a 2008 nestoupla hladina oceánu ani o milimetr. Ve skutečnosti ale v tomto časovém horizontu stoupla o několik centimetrů. Na sociálních sítích se objevily i další skutečnosti, které vyvrátily "rozumy" Václava Klause juniora.

V souvislosti s tím jsme si vzpomněli na legendární environmentalismus, který pro změnu Václav Klaus starší již od počátku své kariéry kritizoval. Co je to vlastně ten environmentalismus? Jde o politické a etické hnutí, které se snaží obhajovat zachování, obnovu a zlepšení životního prostředí, a rovněž ho chránit před znečištěním. V Česku má toto hnutí zastání zejména ze strany členů Strany zelených nebo Strany pro otevřenou společnost. Nemůžeme se tedy ani divit, že Václav Klaus označil environmentalismus za nový komunismus a zároveň řekl, že toto hnutí vzývá zemi a přírodu a pod hesly o jejich ochraně stejně urputným způsobem jako staří marxisté svou rudou ideologii, čímž se snaží nahradit svobodný spontánní vývoj lidstva globálním plánováním celého světa.

Za tyto názory a výroky získal Václav Klaus celkem třikrát v anketě Antiekologický výrok roku cenu nazvanou Zelená perla. Stalo se tak v roce 1995, 2005 a 2007. V roce 1993 se dokonce dočkal ceny Ropák roku za svůj postoj k dostavbě jaderné elektrárny Temelín.

A co ještě náš bývalý prezident Václav Klaus v minulosti prohlásil o environmentalismu? Že se jedná o současné největší ohrožení naší svobody a ekologické aktivisty označil jako mnohem větší hrozbu než teroristy z Al-Káidy. Nemůžeme se tedy divit, že jeho syn v televizi říká takovéto výroky, když od dětství poslouchá podobné nesmysly.

Dalším slavným škraloupem bývalého prezidenta je jeho již legendární promluva o globálním oteplování. Nesouhlasil tím, že je způsobeno člověkem a dlouhodobě tvrdil, že se jedná o přirozený proces a boj proti němu je bezvýznamný. Před dvěma lety překvapil, když prohlásil: „Spor o globální oteplování patří minulosti, prohráli jsme,“ čímž v podstatě přiznal, že se spletl. Každé ego má někde hranici a jednou se takhle bude omlouvat i junior. Doufejme.

A zde si přečtete 23 věcí, které se stanou až jednou zemře Miloš Zeman.

Podobné články

Doporučujeme

Další články