fb pixel Votvírák 2019 slibuje pořádně nadupaný program: Horkýže Slíže, Wohnout a další odstartují české hudební léto – G.cz
Vyhledávání

Votvírák 2019 slibuje pořádně nadupaný program: Horkýže Slíže, Wohnout a další odstartují české hudební léto

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

I v roce 2019 tradičně odstartuje hudební léto jeden z největších českých festivalů -Votvírák. Pořadatelé lákají do Milovic na tuzemské a slovenské hvězdy rockové, popové i hip hopové hudební scény. Fanoušci se mohou těšit na hity skupiny Kryštof, vystoupí také David Stypka & Bandjeez nebo PSH. A to není zdaleka všechno.

Václav Roman
Václav Roman 7.3.2019, 07:09

Festivalová sezóna se blíží

Zahajovací festival českého hudebního léta nabídne letos už svůj 13. ročník, jehož program je opět poskládaný z tuzemských a slovenských interpretů. Kromě již zmíněných vystoupí během třetího červnového víkendu na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích i další zvučná jména. Třeba slovenští rockeři Horkýže Slíže!

Organizátoři odtajnili s předstihem některé taháky, kterými se snaží do areálu zrušeného vojenského výcvikového prostoru nalákat co nejvíce fanoušků. Tolik jako v letech 2008 a 2009, kdy dorazilo přes 100 tisíc lidí, jich však letos pravděpodobně nebude. Už třeba jen proto, že v začátcích festivalu bylo vstupné zdarma. Pokud chcete vyrazit letos, musíte z peněženky vytáhnout minimálně 489 korun. I tak se ale jedná o jeden z nejlevnějších českých fesťáků.

A jaká porce muziky vás za to na třech pódiích čeká? Vystoupí Sto zvířat, Vypsaná fiXa, Visací zámek, Divokej Bill, Wohnout, Dymytry, Mandrage, Rybičky 48 i Horkýže Slíže. Pro starší své písně zapěje Hana Zagorová nebo Jaroslav Uhlíř. Na své si přijdou i příznivci hip hopu, vystoupí totiž Rytmus a Boy Wonder. Výběr je zkrátka skutečně hodně pestrý.

Votvírák se bude letos konat tradičně v polovině června, a to od 14. do 16. června 2019.

A zde si můžete přečíst, na co se můžete těšit na letošních Colours of Ostrava.

Podobné články

Doporučujeme

Další články