fb pixel Votvírák – G.cz
Vyhledávání

Votvírák

Votvírák je největší tuzemský multižánrový hudební festival, který otevírá festivalové léto. Pořadatelé se každoročně snaží nabízet především české a slovenské interprety a hudební uskupení.

Festival Votvírák se koná pravidelně od roku 2007, kdy jej založil hudební producent Arthur Kaiser. O rok dříve se konal hudební festival „Miloveckej fest“, který je považován za nultý ročník Votvíráku. Na první tři ročníky se neplatilo vstupné a návštěvnost překročila 100 tisíc lidí. V posledních ročnících byla průměrná návštěvnost zhruba 70 tisíc lidí.

Votvírák se koná ve zrušeném vojenském výcvikovém prostoru Milovice – Mladá. Parkoviště je během festivalu zřízeno na dráze letiště.

V areálu jsou tři hlavní pódia: Central Strage, Rock Stage a Hip-hop Stage. Kromě toho je možné poslouchat hudbu na čtvrtém, menším HelpMusic Stage.

V minulosti si festival podmanila slavná jména jako Anna K., Bára Basiková, Aneta Langerová, Miro Žbirka, Tomáš Klus či Richard Müller. Zahrály zde kapely Vypsaná fiXa, Visací zámek, Chinaski, Wohnout, UDG, Mňága a Žďorp nebo Mig 21.