fb pixel Další super jméno na Colours of Ostrava 2019: druhým headlinerem po The Cure bude Florence + The Machine – G.cz
Vyhledávání

Další super jméno na Colours of Ostrava 2019: druhým headlinerem po The Cure bude Florence + The Machine

Zdroj: Profimedia.cz

Největší český hudební festival pokračuje v tahání velmi příjemných jmen. Příští léto se do areálu v Dolních Vítkovicích podívají legendární The Cure, ale také současná art rocková senzace Florence and The Machine.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.11.2018, 11:11

Zrzavá pěnice

Posledních několik ročníků Colours of Ostrava, co do nabídky zvučných interpretů, lehce pokulhávalo. Největší hudební festival v Česku se ale sbírá z popela. Prvním headlinerem ročníku 2019 jsou legendární The Cure a nyní pořadatelé ohlásili další věc, která nadchne nejen skalní fanoušky akce - do Ostravy příští léto dorazí skupina Florence and The Machine!

Tváří kapely, která stojí rozkročená mezi indie rockem, art rockem, neofolkem a barokním popem, je éterická rusovláska Florence Welch. Její pompézní hlas tvoří hlavní pilíř projektu svou velikostí dokonale zapadal do obřích, filmových kompozic. Před několika měsíci vyšla nová deska s názvem High As Hope, která je oproti předchozím albům komornější.

Texty písniček jsou ještě osobnější než kdy dřív, a tak je jasné, že epické aranže musely ustoupit projevu zpěvačky. Ten ale obstojí sám o sobě a výsledkem je citlivá věc, která dokáže zasáhnout. Zároveň se ale není třeba obávat, že by nové písničky na velkém festivalovém pódiu zapadly.

Colours of Ostrava se budou konat tradičně v druhé půli července, a to od 17. do 20. 7. 2019. Florence + The Machine, pro kterou se jedná o českou koncertní premiéru, celou akci otevře a zahraje hned první den.

A tady čtěte recenzi na (staro)nově vydané album Davida Bowieho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články