Další super jméno na Colours of Ostrava 2019: druhým headlinerem po The Cure bude Florence + The Machine

Největší český hudební festival pokračuje v tahání velmi příjemných jmen. Příští léto se do areálu v Dolních Vítkovicích podívají legendární The Cure, ale také současná art rocková senzace Florence and The Machine.

Zrzavá pěnice

Posledních několik ročníků Colours of Ostrava, co do nabídky zvučných interpretů, lehce pokulhávalo. Největší hudební festival v Česku se ale sbírá z popela. Prvním headlinerem ročníku 2019 jsou legendární The Cure a nyní pořadatelé ohlásili další věc, která nadchne nejen skalní fanoušky akce - do Ostravy příští léto dorazí skupina Florence and The Machine!

Tváří kapely, která stojí rozkročená mezi indie rockem, art rockem, neofolkem a barokním popem, je éterická rusovláska Florence Welch. Její pompézní hlas tvoří hlavní pilíř projektu svou velikostí dokonale zapadal do obřích, filmových kompozic. Před několika měsíci vyšla nová deska s názvem High As Hope, která je oproti předchozím albům komornější.

Texty písniček jsou ještě osobnější než kdy dřív, a tak je jasné, že epické aranže musely ustoupit projevu zpěvačky. Ten ale obstojí sám o sobě a výsledkem je citlivá věc, která dokáže zasáhnout. Zároveň se ale není třeba obávat, že by nové písničky na velkém festivalovém pódiu zapadly.

Colours of Ostrava se budou konat tradičně v druhé půli července, a to od 17. do 20. 7. 2019. Florence + The Machine, pro kterou se jedná o českou koncertní premiéru, celou akci otevře a zahraje hned první den.

A tady čtěte recenzi na (staro)nově vydané album Davida Bowieho.


Komentáře

Doporučeno pro vás