fb pixel Volební místnosti byly právě uzavřeny, dnes se rozhodně o tom, kdo bude naším příštím prezidentem – G.cz
Vyhledávání

Volební místnosti byly právě uzavřeny, dnes se rozhodně o tom, kdo bude naším příštím prezidentem

Můžeme se těšit na nějakou agitační předvolební swingers party v režii prezidentské dcery? Drahošová, pokud se stane první dámou, má v plánu se aktivně zapojovat do dění přímo spojeného s prezidentským úřadem. Vsadit si můžete i na to, jestli Jiří Drahoš založí novou politickou stranu. + DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Je 14 hodin a volební místnosti byly právě uzavřeny. Už se počítají volební lístky. Dnes se dozvíme, kdo bude naším prezidentem v dalším pětiletém období. Bude jím bývalý předseda akademie věd Jiří Drahoš, anebo současný český prezident Miloš Zeman? Dle odhadů je volební účast neobvykle nadprůměrná. Prezidentské volby patří mezi ty nejoblíbenější mezi českými občany.

Martin Miko
Martin Miko 27.1.2018, 14:00

Volební místnosti byly uzavřeny, jde se počítat

Když se v pátek večer uzavřely volební místnosti, tak spousta členů volebních komisí konstatovala, že prozatímní účast byla na zhruba 50 %. V sobotu byly volební místnosti otevřeny v 8 hodin a zavřeny ve 14 hodin. Prezidentští kandidáti mohli usilovat zhruba o 8 a půl milionu hlasů lidí, kteří mohli jít k volbám a rozhodnout o naší příští hlavě státu. Po 14. hodině se volební místnosti uzavřely a na volebním webu se budou postupně online zveřejňovat aktuální volební výsledky. Konečné výsledky by měly být známy kolem 17. hodiny.

Zatímco v prvním kole se volební účast pohybovala kolem 62 %, tak v kole druhém se odhaduje volební účast až kolem 70 %. Voleb se samozřejmě zúčastnili i oba prezidentští kandidáti. Vzhledem k aktivistickému útoku ukrajinské aktivistky na prezidenta Zemana byla volební místnost během přítomnosti prezidenta více hlídána, aby nedošlo k dalšímu konfliktu.

Sázkové kanceláře věří více Zemanovi

Co se týče kurzů sázkových kanceláří na jednotlivé kandidáty, tak se kurzy pohybují jako na houpačce. Po sečtení hlasů z prvního kola měl nižší kurz Jiří Drahoš. Během posledních dvou týdnů, kdy proběhly předvolební debaty a kampaně jednotlivých kandidátů, se kurzy naopak otočily a favoritem voleb se stal Miloš Zeman. Každopádně jedním ze zásadních faktorů, které ovlivňují sázkový kurz, je množství peněz vsazených na jednotlivé kandidáty. Češi jen u sázkové kanceláře Tipsport prosázeli v rámci prezidentských voleb přes 100 milionů korun, což je pětkrát víc než při předchozích volbách.

A zde je desatero voliče Miloše Zemana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články