fb pixel „Vlastní stranu zakládat nebudu, máme republikány,“ řekl Trump na konferenci – G.cz
Vyhledávání

„Vlastní stranu zakládat nebudu, máme republikány,“ řekl Trump na konferenci

Zdroj: Profimedia.cz

„Naše hnutí nekončí, ale teprve začíná,“ prohlásil Donald Trump na konzervativní konferenci na Floridě. Návštěvníci z něj byli úplně na švestku, protože to vypadalo, že se od chvíle, kdy seděl v úřadě, vůbec nic nezměnilo.

Jan Studnička
Jan Studnička 1.3.2021, 13:23

CPAC

Conservative Political Action Conference, neboli CPAC, se koncem týdne konala v americkém Orlandu a asi si dovedete všichni představit, jak taková akce vypadá. Nebo kdo tam vystupuje. Hvězdou letošního ročníku byl pochopitelně exprezident Donald Trump, který vystoupil na veřejnosti poprvé od svého odchodu z Bílého domu.

Vypadá to, že mu někdo těch necelých šest týdnů ustavičně podkuřoval, protože se vrátil na stage v plné síle. Akce mu nejspíš taky dodá na sebevědomí, jelikož pochopitelně dostal ohlušující standing ovation. A nepřišel jenom tak pozdravit, měl taky pár věcí na srdci. Bohužel.

Trump a jeho comeback

Vypadalo to jako kdyby Trump z Bílého domu vůbec neodešel. Ten samý přezíravý postoj ke všemu, ta samá arogance, ten samý přístup. A účastníci konference mu zobali z ruky. Ve svém proslovu Trump vychválil sedmdesátiletého konzervativního komentátora Rushe Limbaugha a nevyloučil svou kandidaturu v dalších prezidentských volbách.

Doslova řekl, že by mohl „demokraty porazit potřetí“. Což znamená, že se pořád zuby nehty drží své teorie o tom, že vyhrál poslední prezidentské volby. Ostatně dodal, že Nejvyšší soud prostě neměl dost odvahy zasáhnout. Pozornost taky věnoval prvnímu měsíci Joea Bidena v úřadě. Označil ho za nejhorší první měsíc v historii prezidentství. Protože… samozřejmě, že ano. „Šli jsme z Ameriky na prvním místě k Americe na posledním místě,“ řekl doslova.

Vyvrátil taky spekulace o tom, že by si měl založit vlastní stranu. To by se jim líbilo, abychom tříštili naše hlasy,“ volal Trump a prohlásil, že má přece republikány. Takže republikánská strana nejspíš zůstává infikována oranžovou.

Naše hnutí nekončí, ale teprve začíná,“ prohlásil exprezident. Jak by řekl Petr Čtvrtníček: No, to se máme nač těšit.“

Podobné články

Doporučujeme

Další články