fb pixel Vláda zveřejnila první grafické návrhy kanálu Dunaj-Odra-Labe, design nepřekvapil – G.cz
Vyhledávání

Vláda zveřejnila první grafické návrhy kanálu Dunaj-Odra-Labe, design nepřekvapil

Zdroj: G.cz

Dnes v dopoledních hodinách zveřejnilo ministerstvo dopravy první grafické návrhy toho, jak by měl vypadat chystaný kanál Dunaj-Odra-Labe. Podle mluvčí ministerstva Jeronýmy Pojízdné na grafickém návrhu pracoval tým nejlepších projektantů celého jednoho odboru. “Inspirace ale přišla přímo z Hradu,” dodává potutelně.

Jan Studnička
Jan Studnička 8.10.2020, 12:06

Inspirativní čtení

Podle informací od spolehlivého zdroje přišel na ministerstvo z Hradu dopis umazaný od pudinku, na kterém byl pastelkami nakreslen předběžný design kanálu. Na zadní straně pak byl stál následující vzkaz. “Chci, aby ta blbina vypadala takhle, jinak řeknu Andrešovi, ať vás všechny vyhází!” pohrozil anonym podepsaný pouze jako Bablbam.

Pojali jsme podezření, že by mohlo jít o jistého ústavního činitele, ale nechceme ho jmenovat, dokud se naše teorie nepotvrdí. Můžeme ovšem říct, že jsme volali jeho mluvčímu, který nám řekl, že je doma. “No a?” ptali jsme se. “To znamená, že mě obtěžujete u mého bydliště a já si to nepřeji!” Z jistého pana mluvčího jsme tedy potvrzení bohužel nedostali.

ANO, bude kanál

Společně s návrhem vzhledu přišly i první technické specifikace. “Vzhledem k tomu, že začínáme tuhle hovadinu stavět ve chvíli, kdy se z krajiny ztrácí voda a vodní kanály většinou fungují, víte co, na vodu, budeme muset pravděpodobně vodu dovážet, vedoucí prezidedentské kanceláře už dojednává spolupráci s čínskou balenou vodou,” vysvětlil nám do telefonu Martin Podolský, technik ministerstva dopravy, než před našima očima s úsměvem skočil pod vlak.

Samozřejmě nás extrémně zajímala i finanční situace kolem takhle monstrózního projektu, takže jsme kontaktovali ministerstvo financí. A měli jsme štěstí, protože ministryně financí se zrovna fotila v parku jen několik ulic od naší redakce, takže jsme odehnali pár pávů a zeptali se, jak chce resort financí tohle všechno zaplatit. “Jsem ráda, že se ptáte,” usmála se na nás Alena Schillerová zářivě. “Společně s úřadem ombudsmana jsme přišli na způsob, jak tohle udělat a zároveň ušetřit penízky ze státní kasičky.”

Úřad ombudsmana nám na naši žádost poslal v předstihu tiskovou zprávu svého plánu na levné vyhotovení kanálu. Pracovně se zatím jmenuje CIGÁNÍ, ŽENSKÝ A BUZERANTI a vypracoval ho osobně Stanislav Křeček. Ombudsman v dokumentu vypichuje hned několik důležitých bodů, díky kterým bude projekt levnější. Nejenom, že Rómům, ženám a homosexuálům může podle ústavy platit méně peněz, vysvětluje dokument, ale navíc to nejsou lidi, takže mohou pracovat delší směny a už od třinácti let.

Musíme přiznat, že se nemůžeme dočkat. Až se vydáme za Martinem Podolským.

Podobné články

Doporučujeme

Další články