fb pixel Vést stát jako farmu? Policie zahájila vyšetřování hospodaření Babišova Čapího hnízda – G.cz
Vyhledávání

Vést stát jako farmu? Policie zahájila vyšetřování hospodaření Babišova Čapího hnízda

Zdroj: TMBK

Podle serveru Neovlivní.cz policie zahájila vyšetřování farmy Čapí hnízdo. Bude se zaměřovat na to, jak farma hospodařila a jestli nedošlo k daňovým únikům. Konkrétně se bude řešit údajně nezákonný odpočet DPH a výdaje na reklamu, které se pohybují v částkách stovek milionů. Tyto daňové delikty Čapího hnízda se přitom bez většího posunu řeší už více než tři roky.

Martin Miko
Martin Miko 6.3.2019, 12:34

Případ farmy Čapího hnízda se začal řešit

Zdá se, že se věci týkající se podezřelého hospodaření s dotacemi na farmě Čapí hnízdo, dají konečně do pohybu. Kriminalisté začali oficiálně prověřovat hospodaření nejznámější české farmy. Ta je podezřelá z možných daňových úniků, nezákonného odpočtu DPH, neobvykle vysokých výdajích na reklamu a dalších daňových nesrovnalostí, jak uvádí server Neovlivní.cz, který na tyto skutečnosti upozornil na základě potvrzení mluvčího městského státního zastupitelství.

O daňových deliktech v souvislosti s Čapím hnízdem se hovořilo už v roce 2014, když německý finanční úřad vyjádřil pochybnost o platbách za údajné reklamy. Němci podle portálu Echo24.cz předali své zjištěním tuzemským úřadům v roce 2015. Skrz náklady na reklamu měla farma pomáhat šetřit Agrofertu na daních a zároveň si tím pomoci při splácení svého úvěru. V té době však vedl ministerstvo financí Andrej Babiš a případ se prý údajně vůbec nikam neposunul, zmiňuje server Neovlivní.cz.

Dále server upozorňuje, že za loňský rok se s celou kauzou v podstatě nic nedělo a státní zástupce případu nepřidělil ani spisovou značku. Tu případ dostal až před pár týdny, avšak není jisté, jak vyšetřování dopadne, protože v rámci policie loni proběhly rozsáhlé změny, do kterých nikdo nevidí.

Jisté je, že případ se táhne už více než tři roky a doposud nedošlo k žádnému výraznému posunu, který by současnou situaci veřejnosti osvětlil.

A zde vás překvapí návrat ztraceného syna z ODS, kterým není nikdo jiný než Ivan Langer.

Podobné články

Doporučujeme

Další články