fb pixel Věřím, že skrze mě mluví Bůh: 15 nejvtipnějších citátů poťouchlého George W. Bushe – G.cz
Vyhledávání

Věřím, že skrze mě mluví Bůh: 15 nejvtipnějších citátů poťouchlého George W. Bushe

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Říkalo se o něm, že má IQ malého dítěte, a přitom vypadá vedle Donalda Trumpa jako profesor z Harvardu. Bývalý americký prezident George W. Bush, který 6. července oslaví 76. narozeniny, byl poměrně svérázným obyvatelem Bílého domu. Legendárními se pak staly jeho často zmatené či dosti nevhodné citáty, pro které dokonce existuje výraz „bushismy“. Ty nejlepší jsme pro vás seřadili v naší galerii.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 30.6.2022, 08:34

Bushismy jsou součástí americké kultury

Vládl během 11. září, poslal americké vojáky do Iráku a pronesl tolik zmatených citátů, že pro ně dokonce existuje speciální označení. Řeč je o americkém prezidentovi Georgi W. Bushovi, jehož tzv. bushismy, tedy zmatené či nevhodné výroky, jsou dnes natolik slavné, že jsou již považovány za součást americké lidové kultury.

Ovšem názory na ně se celkem liší – někteří, spíše prezidentovi odpůrci tvrdí, že je to jen další důkaz jeho nekompetentnosti a spisovatel Christopher Hitchens dokonce tvrdí, že je George Bush dyslektik. Oproti tomu řada Bushových příznivců naopak poukazuje na skutečnost, že i Barack Obama častokrát omylem pronesl zkomolenou frázi, s tím rozdílem, že strefovat se do Bushe mladšího je prostě jednodušší. Inu, prohlédněte si naši galerii a posuďte sami!

A tady si přečtěte 5 důkazů, že Bush senior nebyl nudař.

Podobné články

Doporučujeme

Další články