"Věřím, že skrze mě mluví Bůh": 15 nejvtipnější citátů poťouchlého George W. Bushe

Obrázek uživatele arian.ebrahimi
06.07.2019, 12:00

Říkalo se o něm, že má IQ malého dítěte a přitom vypadá vedle Donalda Trumpa jako profesor z Harvardu. Bývalý americký prezident George W. Bush, který dnes slaví 73. narozeniny, byl poměrně svérázným obyvatelem Bílého domu. Legendárními se pak staly jeho často zmatené či dosti nevhodné citáty, pro které dokonce existuje výraz "bushismy". Ty nejlepší jsme pro vás seřadili v naší galerii.

Bushismy jsou součástí americké kultury

Vládl během 11. září, poslal americké vojáky do Iráku a pronesl tolik zmatených citátů, že pro ně dokonce existuje speciální označení. Řeč je o americkém prezidentovi Georgi W. Bushovi, jehož tzv. bushismy, tedy zmatené či nevhodné výroky, jsou dnes natolik slavné, že jsou již považovány za součást americké lidové kultury.

Ovšem názory na ně se celkem liší - někteří, spíše prezidentovi odpůrci tvrdí, že je to jen další důkaz jeho nekompetentnosti a spisovatel Christopher Hitchens dokonce tvrdí, že se je George Bush dyslektik. Oproti tomu řada Bushových příznivců naopak poukazuje na skutečnost, že i Barack Obama častokrát omylem pronesl zkomolenou frázi, s tím rozdílem, že strefovat se do Bushe mladšího je prostě jednodušší. Inu, prohlédněte si naši galerii a posuďte sami!

A tady si přečtěte 5 důkazů, že Bush senior nebyl nudař.


Komentáře

Doporučeno pro vás