fb pixel Špatný soused Homera Simpsona a milovník barevných ponožek: 5 důkazů, že Bush senior nebyl nudař – G.cz
Vyhledávání

Špatný soused Homera Simpsona a milovník barevných ponožek: 5 důkazů, že Bush senior nebyl nudař

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

12. června 1924 se v Miltonu v Massachusetts narodil bývalý americký prezident George Bush senior. Jeho vládnutí nebylo ani zdaleka tak šílené, jako to jeho syna (hlášky Bushe mladšího jsou právem kultovní). I přesto se s Bushem seniorem pojí několik zábavných historek. A ty vám na jeho počest přinášíme v následujícím článku.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 11.6.2019, 13:45

1. Nesnášel brokolici

Bush nesnášel brokolici tak moc, že během jedné novinářské konference v roce 1990 otevřeně prohlásil: „Nemám rád brokolici a nemám ji rád od té doby, co jsem byl malý kluk a moje matka mě nutila ji jíst. Teď jsem prezident Spojených států a už nikdy nebudu muset jíst žádnou brokolici.“ A tímto prohlášením přišel pravděpodobně o hlasy všech matek v Americe.

2. Pozvracel japonského premiéra

Bush starší (který shodou okolností bojoval proti Japoncům ve druhé světové válce), během slavnostní večeře na počest jeho návštěvy v Japonsku v lednu 1992 vlivem vyčerpání omdlel a následně pozvracel japonského premiéra Kiiči Mijazawu. Tato událost je mezi Japonci dodnes velice známá – došlo to tak daleko, že vznikl nový termín pro zvracení zvaný „bušuru“, což doslova v japonštině znamená „udělat to, co Bush“.

3. Miloval barevné ponožky

Bývalý prezident měl ve velké oblibě barevné ponožky – ke konci svého života se tato jeho vášeň stala doslova legendární. Během jedné schůze daroval svému nástupci Baracku Obamovi celkem 44 párů ponožek. Tento počet není náhodný, Obama byl 44. americkým prezidentem. V posledních letech začali politici (ale i běžní občané) na prezidentovy narozeniny nosit barevné ponožky, aby mu tak vzdali hold. Asi něco jako Češi a vytažené kalhoty pro Havla.

4. Bush jako soused Homera Simpsona

George Bush starší od počátku kritizoval populární seriál o žluté rodince – vzájemná nevraživost mezi prezidentem a tvůrci pořadu vyvrcholila v roce 1996, kdy vyšla dodnes kultovní epizoda Dva zlí sousedé. V té se bývalý prezident přistěhuje do domu vedle Simpsonových a rozumí si s každým ve městě, tedy kromě Homera. Kdo neviděl, přichází o 20 minut geniální komedie a hlášek jako „Jestli si myslí, že se George Bush bojí kanálu, tak neznají George Bushe!“

5. (Ne)zahrál si v Bláznivé střele

Teda – jen ve filmu, a sice v druhé Bláznivé střele. Obvykle není zvykem ve filmu použít postavu současného prezidenta, ve většině filmů se vymyslí fiktivní prezident. Nicméně, v tomto komediálním veledílu spolupracuje nejlepší polda na světě, Frank Drebin, právě s postavou Bushe staršího - jeho nosový hlas a škrobený styl se dal totiž geniálně parodovat. Režisér do role Bushe obsadil herce Johna Roarkea. Ten se prezidentovi tak podobal, že si ještě dnes někteří lidé myslí, že Bush ve filmu skutečně hrál - mimochodem, traduje se, že se tvůrci skutečně pokoušeli Bushe staršího oslovit.

A tady si můžete Franka Drebina připomenout v 15 skvělých hláškách z kultovní trilogie Bláznivá střela.

Podobné články

Doporučujeme

Další články