fb pixel Velká galerie filmových Vůdců: Kdo zahrál německého diktátora nejlépe ze všech? – G.cz
Vyhledávání

Velká galerie filmových Vůdců: Kdo zahrál německého diktátora nejlépe ze všech?

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Před 133 lety se narodil jeden z nejkrutějších diktátorů v naší novodobé historii. Proto bychom si dnes měli připomínat jeho hrůzostrašné činy. Z Hitlera se však postupem času stala i filmová postava a jeho osobnost je námi brána jako součást světové popkultury, která se objevuje v podstatě všude, kam se podíváte.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 20.4.2022, 09:18

Kdo byl nejlepší filmový Hitler?

Ze zlého německého diktátora Adolfa Hitlera, který mohl za smrt několika desítek milionů lidí, se postupem času stala popkulturní postava, která se objevuje v mnoha historických filmech, seriálech, komiksech i utopiích, kde zaujímá povětšinou roli záporné postavy. Existují však i výjimky. Pojďme se společně podívat na trojici nejlepších Hitlerů v historii filmu.

Už je tady zas (2015)

Jak by vypadal současný svět, do kterého teleportoval časem Hitler v plné síle? Dokázal by přesvědčit a znovu získat davy lidí na svou stranu s ohledem na znalosti a zkušenosti lidí s druhou světovou válkou? V tomto filmovém zpracování oblíbené knihy je Adolf Hitler znázorněn jako člověk, jenž využívá populismu a říká lidem věci, které chtějí slyšet, ačkoliv sám ví, že jsou nezrealizovatelné. A překvapivě mu to vychází i 70 let po válce.

Hanební Pancharti (2009)

Adolf Hitler je v oblíbeném filmu Quentina Tarantina znázorněn jako milovník filmů, který navštíví filmovou premiéru stupidního válečného snímku Pýcha národa. Společně s německou „smetánkou“ však v kině nakonec uhoří a vše dopadne dobře.

Pád třetí říše (2004)

Jedno z nejlepších filmových ztvárnění Adolfa Hitlera v historii filmu popisuje posledních deset dní v životě Adolfa Hitlera, které prožívá ve svém bunkru v Berlíně. Kultovní je scéna, ve které řve Hitler na své podřízené. Ano, je to ta scénka, která byla nejméně tisíckrát přetitulkována podle potřeby vtipálků.

Filmových Hitlerů je ale samozřejmě mnohem víc. Existuje i Vůdce animovaný. Podívejte se na náš výběr v následující galerii:

A zde je 10 zajímavostí o legendárním klubu 007 Strahov, který oslaví 50 let existence.

Podobné články

Doporučujeme

Další články