fb pixel Tak tady začínali Visáči: 10 zajímavostí o legendárním klubu 007 Strahov, který letos slaví 50 let existence – G.cz
Vyhledávání

Tak tady začínali Visáči: 10 zajímavostí o legendárním klubu 007 Strahov, který letos slaví 50 let existence

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Neexistuje snad žádný hudební nadšenec, který by neznal kultovní pražský Klub 007 na Strahově. Ten si za téměř půl století své existence vybudoval na nezávislé hudební scéně status putovního místa zásadních nemainstreamových interpretů z žánrů jako je punk, ska, indie, rock, hardcore nebo rockabilly. Nicméně rok 2019 bude probíhat ve znamení oslav, které budou znamenat mnoho novinek.

Martin Miko
Martin Miko 4.1.2019, 08:56

Kultovní Klub 007 Strahov

I když budou hlavní oslavy 50. výročí od založení klubu 007 Strahov probíhat až v září, už nyní je jisté, že součástí toho bude spousta výročních akcí, zajímavých koncertů, výstava historických fotografií z koncertů, nový design, nová kolekce triček, projekce videozáznamů a spousta dalšího. První z těchto akcí proběhne pod taktovkou Silver Rocket už 16. ledna. Těchhle 10 zajímavostí o jednom z nejzásadnějších a nejstarších hudebních klubů v Praze byste měli znát:

1. Klub 007 Strahov neboli „Sedmička“ vznikl na kolejích ČVUT v roce 1969 v prostorách suterénu bloku 7, kvůli kterému získal klub svou přezdívku.

2. O klub se kdysi původně starali pouze studenti ČVUT, kteří zde pořádali hudební koncerty a diskotéky.

3. Tehdejší studenti, kteří se starali o dramaturgii klubu, odmítali ze Sedmičky udělat běžnou diskotéku. Místo toho se snažili zvát sem rockové kapely typu Už jsme doma, Psí vojáci, Garáž a další.

4. Svůj první koncert zde odehrála například i kapela Visací zámek.

5. Po listopadu 1989 se „Sedmička“ stala centrem nekomerční hudby, ve kterém vznikaly hudební kapely, točily se desky a vytvářely hudební časopisy.

6. Postupem času se z klubu stalo centrum punkové scény. Zahrály si tu v podstatě všechny přední české punkové kapely včetně Kritické situace, Gumového prasete, Akutní otravy a dalších.

7. Kromě punkové scény se na Sedmičce vytvořila i poměrně silná základna fanoušků ska, reggae a později i hiphopu.

8. Kromě domácích klubových kapel do "Sedmičky" jezdí i exkluzivní zahraniční hudebníci, kteří stojí tak mimo hlavní proud, že je určitě ani neznáte!

9. Před klubem stojí skateboardová mini-rampa.

10. Zajímavé je, že klub 007 Strahov nikdy nebyl poznamenán taneční vlnou techna nebo house. Za vším hledejme konec živé hudby ve 22 hodin z důvodu začátku nočního klidu.

A zde si přečtete o neslavném konci slavných The Beatles.

Podobné články

Doporučujeme

Další články