fb pixel Vánoční speciál Star Wars: Všemi nenáviděný televizní pořad, ve kterém debutoval Boba Fett – G.cz
Vyhledávání

Vánoční speciál Star Wars: Všemi nenáviděný televizní pořad, ve kterém debutoval Boba Fett

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Rok 2022 nám žádný film ze série Hvězdných válek nepřinesl. Příznivci seriálů se však aktuálně těší z Obi-Wana Kenobi a Andora. A již v únoru 2023 se dočkají třetí série Mandaloriana od Jona Favreaua. Ten se snaží poctivě vrátit oblíbenému žánru sci-fi pravou tvář. Pokud se chcete při sledování Star Wars naopak naštvat, doporučujeme vám zkouknout Sváteční speciál z roku 1978, který se stal prvním spin-offem této oblíbené série. Možná vám spadne čelist.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 5.1.2022, 09:20

Vánoční speciál Hvězdných válek

Po fenomenálním úspěchu filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje z roku 1977 od George Lucase bylo světu víc než jasné, že zde vzniká nový fenomén, který budou milovat i následující generace. A proto se o rok později televizní producenti rozhodli úspěšného tvůrce oslovit s nápadem vytvořit sváteční speciál v odlehčené verzi nesoucí se v duchu vánoční atmosféry. Samotný George Lucas sice s nápadem souhlasil, avšak na tvorbě pořadu se nepodílel, protože měl dost práce s tvorbou svého druhého filmu ze série Star Wars. Impérium vrací úder mělo přednost před televizním spin-offem pro CBS, který se velmi rychle stal trnem v oku mnoha fanoušků i samotných účinkujících.

Ve Svátečním speciálu se objevují rovněž všichni hlavní představitelé Hvězdných válek, a to včetně Harrisona Forda, Marka Hamilla nebo Carrie Fisher. Tvůrci při tvorbě této slátaniny použili i některé nepoužité záběry z prvního filmu Star Wars, přičemž se zároveň snažili navázat na vánoční atmosféru. I proto je na začátku snímku Han Solo na návštěvě rodné planety svého věrného kamaráda ChewBaccy, jenž chce oslavit takzvané Wookie, což je výraz pro mimozemské Vánoce. Poklidné svátky se jim samozřejmě snaží překazit agenti galaktické říše, kteří je pronásledují. A stejně tak nemohou chybět ani oblíbení roboti C-3PO a R2-D2, již jsou nedílnou součástí každého dílu.

Speciál nemá s filmovou sérií kromě postav nic společného a naprosto vybočuje ze svého stereotypu. Můžete zde například vidět stormtroopery, jak sledují v televizi videoklip od skupiny Jefferson Starship nebo slyšet Carrie Fisher zpívat. I když se jednalo o nejnenáviděnější dílo ze světa Hvězdných válek, tak bylo hojně stahované na internetu, a to především díky animované epizodě. V té se objeví i Mandalorian Boba Fett. Tento maskovaný lovec odměn se tu totiž objevil vůbec poprvé v historii.

I když s tvorbou tohoto vánočního televizního speciálu George Lucas souhlasil, tak po odvysílání pořadu prohlásil, že kdyby měl čas a kladivo, každou kopii snímku by našel a zničil. Dokonce i Harrison Ford měl z filmu takové trauma, že prý natáčení i děj pořadu raději zapomněl. Když se ho v roce 2015 na premiéře filmu Star Wars: Síla se probouzí novináři zeptali, jestli by byl ochotný zahrát si v dalším vánočním speciálu, odpověděl, že by se raději zabil. Představitelka princezny Leiy Carrie Fisher ráda ve svých vyprávěních vzpomínala na historku, kdy tento snímek pouštěla u sebe na párty, když chtěla hosty v pozdních hodinách vyhnat z domu. Není divu, že se pořad nikdy nereprízoval a na dlouhá léta na něj fanoušci zapomněli.

Ve světě Hvězdných válek v podstatě neexistuje nic ujetějšího, než je tento Vánoční speciál z roku 1978, který máte možnost zhlédnout například na YouTube. Pokud to zvládnete zkouknout celé, tak nám napište do komentářů, protože se na to koukat vážně nedá!

Podobné články

Doporučujeme

Další články