fb pixel Další Star Wars film se bude jmenovat Rogue Squadron, ale vrací se i Obi-wan nebo Indy Jones – G.cz
Vyhledávání

Další Star Wars film se bude jmenovat Rogue Squadron, ale vrací se i Obi-wan nebo Indy Jones

Zdroj: EA

Jestli vám to ještě nedošlo, Disney do vás bude pumpovat nové a nové Star Wars, ať už chcete nebo ne. Jeho zástupci oznámili nejnovější film Rogue Squadron, který bude režírovat Patty Jenkins, hromadu seriálů, nějaké filmy k tomu a navíc přihodili zprávy o novém Indiana Jonesovi. Takže popořadě.

Jan Studnička
Jan Studnička 11.12.2020, 10:45

Star Wars na stříbrném plátně

Takže zaprvé, nejnovější film ze Star Wars univerza bude režírovat Patty Jenkins, což je dobrá zpráva. Jenkins natočila třeba vynikající Zrůdu s Charlize Theron, ale doopravdy si udělala jméno až s poměrně nedávnou Wonder Woman, na které ukázala, že je schopná režírovat akci přinejmenším obstojně. Patty na svém Twitteru zveřejnila docela dojemné video, ve kterém vzpomíná na svého zesnulého otce, který byl bojovým pilotem a říká, že konečně našla materiál, který jí dovolí spojit dvě věci, které miluje - Star Wars a bojové létání. A pak vykročí k X-Wingu. Pam-pam-pam Star Wars: Rogue Squadron!

I když nepochybujeme, že Jenkins je ve svém nadšení plně upřímná, je možné, že si Lucasfilm jako reaktivní společnost všimla toho, že se hra Star Wars Squadron prodává docela dobře. Film by měl přistát v kinech na Vánoce 2023.

Mnohem zajímavěji ale zní to, že svůj vlastní Star Wars film dostal Taika Waititi, novozélandský režisér, který si vydobyl slávu v mainstreamu svým vážně povedeným soft rebootem Thora. Podle prezidentky Lucasfilmu Kathleen Kennedy bude jeho pohled na Hvězdné války svěží a unikátní. Na to my se těšíme.

Disney+

Hvězdné války se ale nejspíš mají stát společně s Marvelem páteří streamovací služby Disney+. Marvel už vydal trailery k chystaným seriálovým trhákům Loki, Wandavision, Falcon and Winter Soldier nebo experimentální animák What if… ? teď je na tahu Star Wars. A projektů bylo oznámeno habaděj.

Tak v prvé řadě si Lucasfilm po několika letech všiml toho, co lidé doopravdy chtějí a dal zelenou seriálu Obi-Wan. A pozor, nevrací se pouze titulní Ewan McGregor, ale i Hayden Christensen v roli Dartha Vadera. Protože teď po sequelové trilogii už není nejnenáviděnější postava univerza.

Čeká nás seriál Ahsoka o Anakinově učednici, která se nedávno vrátila ve vymakané druhé sérii Mandaloriana. Potom zatím blíže nespecifikovaný seriál Rangers of the New Republic, který by se měl odehrávat ve stejném časovém období jako Mandalorian. Dostaneme taky seriál o Landovi a asi nejblíž vydání je projekt Andor, série o rebelském pilotovi Cassianovi, který je jednou z hlavních postav Rogue One, na to už máme dokonce making of/teaser.

Dál nás čeká Star Wars: Visions, což by mělo být deset filmů od deseti nejlepších japonských anime studií, potom Clone Wars/Rebels style animák Bad Batch a Droid Story, animovaný příběh robota, kterého světem provází R2D2 a C3PO.

Mimo univerza

Nejen Star Warsem je ale Lucasfilm živ, takže se do dvou let pravděpodobně dočkáme dalšího dílu Indiana Jonese. Z toho co víme to vypadá, že se vrátí Harrison Ford a děj bude skákat z jeho stáří do mládí a naopak, takže očekávejme hodně digitálního omlazování.

Epický knock off Pána prstenů Willow dostane pokračování, které se odehrává celé dekády po původním díle a dokonce se společnost pustí do adaptace originální africké fantasy Děti krve a kostí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články