fb pixel Vánoční masakr: Všichni na téhle fotografii byli pár dní po jejím pořízení zavražděni – G.cz
Vyhledávání

Vánoční masakr: Všichni na téhle fotografii byli pár dní po jejím pořízení zavražděni

Zdroj: By Unknown author - http://thisiscriminal.com/episode-25-the-portrait/, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43000532

Vánoce mohou být stresující… jakože velmi stresující. Někdo si prostě dny klidu a pokoje využije k tomu, aby hromadu lidí uložil k věčnému pokoji. Tohle je příběh rodiny Lawsonových.

Jan Studnička
Jan Studnička 16.12.2020, 16:22

Předvánoční stres

Pár dní před Vánocemi 1929 vzal Charles Davis Lawson celou svoji famílii na předsváteční nákupy. Ženu Fannie, syny Arthura, Raymonda, Jamese a dcery Maybell, Marie, Marie Lou a Carrie. A řekl jim, ať klidně s dárky úplně zešílí, protože rodina si vede dobře. Měl pravdu, zatímco všechny kolem začala pořádně stíhat hospodářská krize, Lawsonovic farma prospívala. Charlie byl ostatně zodpovědný hospodář, na vlastní grunt si našetřil už ve čtyřiceti, jen o dva roky dříve. A teď mu tvrdá práce vynášela zasloužené ovoce.

Ještě před odjezdem z města otec rozhodl, že se nechá celá rodina vyfotografovat. Drahá sranda na tu dobu, ale byly přece Vánoce. S první a poslední rodinnou fotografií bezpečně uloženou v náprsní kapse se Lawsonovic vydali zpátky na svou farmu na Brook Cove Road. Nebyla to farma velká, ale jako rodinný podnik to bylo královské.

Štědrý den přišel a odešel, děti nemohly dospat rána, až jim Santa přinese dárky. Pětadvacátého prosince tedy byla celá usedlost plná příjemného vzrušení, děcka pobíhala po domě s novými hračkami, Fannie pekla dort… a Charlie šel něco poladit do stodoly. A odtud už bylo všechno jenom horší.

Ráže č. 12

Charlie seděl ve stodole s nabitou brokovnicí až do chvíle, dokud mu nevešly do zorného pole dvanáctiletá Carrie a sedmiletá Maybell. Střelil obě své dcery. Nevíme, jestli si dovedete představit, co může střela z brokovnice ráže 12 udělat s dětským tělem, ale hezký pohled to není. Rány nebyly smrtelné, takže Charlie došel ke vřeštícím dívkám a dobil je pažbou. Jejich těla odtáhl do stodoly a vydal se k domu.

Svou ženu zastřelil na zápraží z bezprostřední blízkosti a vešel dovnitř. Sedmnáctiletá Marie křičela hrůzou, tu zastřelil jako další, než pročesal dům a zabil i své dva syny. Malou Mary Lou umlátil v postýlce pažbou.

Nakonec Charlie nabil brokovnici naposledy a vydal se s ní do nedalekého lesa. Střelbu zaslechli sousedé a zavolali policii, která našla těla většinou „pokojně“ uložená s rukama přeloženýma na hrudi a s kameny pod hlavou. Zatímco prohledávali pozemek, zaslechli poslední výstřel z lesa. Charlie nakonec oddělal i sebe.

Jediný, kdo rodinný masakr přežil byl šestnáctiletý Arthur, kterého otec ráno poslal oběhat něco ve městě.

Rozinku do kapsy

Co se motivu týče, moc toho nevíme. V rodině se spekulovalo o tom, že Charles měl se svou sedmnáctiletou dcerou poměr, to mohl být spouštěč. Podobně jako u Ronalda Simmonse, o kterém už jsme psali. Lawson po sobě sice nechal dopis na rozloučenou, ale doslova to byla jenom slova na rozloučenou pro jeho rodiče. Žádné vysvětlení. Podle rodinného utrácení a fotografie se policisté domnívali, že Charles plánoval vraždy předem, ale… s jistotou už to nikdy nikdo nezjistí.

Farmu zdědil Charlesův švagr, který z ní k hrůze mladého Arthura udělal turistickou atrakci „Vánočního masakru“. Vystavoval se dokonce dort, který Fannie ten den pekla. Návštěvníci z něj ale kradli rozinky, aby měli suvenýr, takže se nakonec musel dát do vitríny a zachoval se na celá desetiletí.

Jako memento posledních několika hodin života celé jedné rodiny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články