fb pixel Před patnácti lety Santa Claus zastřelil devět lidí, zapálil barák a spáchal sebevraždu – G.cz
Vyhledávání

Před patnácti lety Santa Claus zastřelil devět lidí, zapálil barák a spáchal sebevraždu

Zdroj: YouTube.com - TomSka

Od roku 1997 vyhlašuje chotěbořský sci-fi klub Avalon literární soutěž „Ježíšku, já chci plamenomet“. Což je velká legranda. Protože jsme v Česku. V Americe se občas stává, že Santa dorazí s plamenometem, ale rozhodně ho nedá z ruky.

Jan Studnička
Jan Studnička Aktualizováno 25.11.2023, 11:06

Dokud nás Vánoce nerozdělí

Sylvia Pardo a Bruce Jeffrey Pardo spolu nebyli šťastní. Poznali se v roce 2004 a vzali o dva roky později, ale vztah se začal velice rychle rozpadat. Už v roce 2008 žádala Sylvia o rozvod. Bruce údajně nebyl ochoten založit se svou ženou společný účet a nutil ji, aby se starala o své tři děti z předchozího manželství z vlastních peněz, zatímco on před ní své dítě z předchozího manželství tajil.

Soud uložil Brucovi placení výživného pro Sylvii i její děti a jednorázovou částku ve výši deseti tisíc dolarů. Pardo ale zaplatit nemohl, protože poměrně nedávno přišel o práci technika v leteckých laboratořích… protože nechodil do práce. Soudce tedy termín platby odložil, ale částku ponechal. 8. října 2008 bylo vymalováno. Sylvia odkráčela ze vztahu vítězně s penězi, autem, snubním prstenem i rodinným psem.

Bruce Pardo zahořkl. A jako nezaměstnaný použil svůj inženýrský um na jiný… řekněme domácí projekt.

Ho ho ho!

Na Štědrý večer byla Sylvie se svými dětmi v domě svých rodičů. Sešla se celá široká rodina, v domě bylo celkem pětadvacet lidí. Všichni nalití punčem a přejedeni krocanem sledovali pohádky a hráli si s dětmi. Kolem půl dvanácté v noci si jeden z nich všiml, že se k domu blíží Santa, respektive někdo převlečený za Santu. A táhne za sebou obrovský dárek na kolečkách.

Trvalo jen pár sekund, než v Santovi otrávená Sylvie poznala svého exmanžela. Děti ale byly nadšené, že se jejich otčím objevil v santovském obleku, takže Sylviina osmiletá neteř Katarina běžela otevřít. A jakmile to udělala, Bruce Pardo ji z bezprostřední blízkosti střelil dvěma poloautomatickými pistolemi do obličeje a vešel do domu. Zahájil v domě střelbu po všem, co se pohnulo. Dva poloautomaty v rukou, další dva schované v bodrém santovském pupku.

Celá rodina křičela hrůzou, volali policii, skákali z oken a Pardo jen ve svých nablýskaných holínkách chodil od místnosti k místnosti a střílel do lidí. Když měl pocit, že jich zastřelil dost, rozbalil dárek. A ano, přesně jak jste čekali, byl to podomácku zhotovený plamenomet. Ho ho ho! Obešel celý dům, aby dostal ty, kteří mu ještě unikali a nestihli opustit budovu. Přitom dům zapálil. Plamenomet nechal v hořícím domě, vydal se k autu a odjel z místa činu.

Kulka pro Santu

Osmdesát hasičů se muselo potýkat s požárem a trvalo hodinu a půl, než ho vůbec dostali pod kontrolu. Policie mezitím pátrala po útočníkovi. Podařilo se jim zjistit, že Pardo volal kamarádovi v Chicagu a měl ho jet během Vánoc navštívit, a taky že si koupil letenky právě na noc mezi Štědrým večerem a Božím hodem.

Bylo to ale správně vyhodnoceno jako falešná stopa. Auto, kterým Pardo opustil místo činu, se našlo jen tři bloky od domu jeho bratra, jenž byl během Vánoc na návštěvě u rodičů své ženy a nechal bratra u sebe přespat. V autě bylo nalezeno dvě stě nábojů a přichystaná nálož pod částí zbytku kostýmu. Vůz byl později řízeně odpálen. Samotného Parda našli strážníci v bratrově domě. Spáchal sebevraždu, část kostýmu měl pořád na sobě, protože se mu blůza horkem připekla ke kůži. Nechal za sebou devět mrtvých, tři raněné, třináct dětí osiřelo úplně a dvě ztratily jednoho rodiče.

Osmiletá Katarina mimochodem přežila střelu do obličeje. Kulka se jí svezla po lebce. Dnes vystupuje na demonstracích proti zbraním, kde na ni lidé křičí, že je to mladá kráva, která neví, o čem mluví. Tak šťastné a veselé.

Podobné články

Doporučujeme

Další články