Václav Moravec nebude moderovat debatu Zeman - Drahoš: tohle je 5 alternativ, které ho můžou úplně klidně nahradit – G.cz
Vyhledávání

Václav Moravec nebude moderovat debatu Zeman - Drahoš: tohle je 5 alternativ, které ho můžou úplně klidně nahradit

Moderátorka Interview ČT24 má zkušenosti s dialogem s politiky, umí být přiměřeně rázná a klade inteligentní otázky. Jakub Železný je profesionální a elegantní, na duel Zeman - Drahoš ale možná trochu moc subtilní. Michal Kubal vede zahraniční redakci ČT a právě otázky zahraniční politiky voliče aktuálně nejvíce pálí. Zuzana Tvarůžková má bohaté zkušenosti z Interview ČT24 a v minulosti už několik předvolebních debat vedla. + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Václav Moravec nebude moderovat předvolební debatu Miloše Zemana a Jiřího Drahoše na ČT. Mimo jiné prý nechce být hromosvodem kritiky televize, která stran Zemana jistě přijde na přetřes. Další věcí, která se politickému moderátorovi nezdála, bylo, že ČT neuvedla jeho jméno v dopise, kterým prezidentské kandidáty k debatě zvala. Ok. Nám Moravcova neúčast vůbec nevadí a nabízíme veřejnoprávnímu kanálu hned pět řešení z jeho vlastních řad, které se nám zdají minimálně stejně dobré.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 17.1.2018, 14:00

1. Světlana Witowská

Moderátorka relace Interview ČT24 je zvyklá vést dialog s politiky. Umí být rázná, ale ne přespříliš, a klade inteligentní otázky. Duelu kandidátů, kteří jsou nejen v diskuzích jako den a noc, by mohla dodat potřebnou rovnováhu.

2. Daniel Takáč

Tvář Událostí, komentářů, ostřílený moderátor a mužská alternativa Witovské, kdyby se náhodou někomu nezdálo, že by měla debatu uvádět žena.

3. Zuzana Tvarůžková

Jako redaktorka domácí redakce ČT, kolegyně Witovské z Interview a se zkušenostmi ze 168 hodin má Zuzana Tvarůžková asi nejlepší předpoklady k vedení především obsahově zajímavé diskuze prezidentských kandidátů. V minulosti navíc, spolu s Moravcem, už několik předvolebních debat moderovala.

4. Jakub Železný

Patří k nejoblíbenějším moderátorům ČT, což je dáno vizáží uhlazeného elegána, ovšem také jistou subtilností, která z Jakuba Železného vyzařuje na deset metrů okolo něj. Je to profesionál s roky zkušeností, ale možná by to nedokázal ukočírovat.

5. Michal Kubal

Michal Kubal byl roky zpravodajem v USA, dnes v ČT vede zahraniční redakci, to ale vůbec nevadí. Umoderovat debatu prezidentských kandidátů zvládne, navíc právě zahraniční politika – postoj k EU, Rusku či otázce migrantů – je tématem, které mezi voliči nejvíc rezonuje.

A tady 5 věcí, které mohou Jiřímu Drahošovi ve druhém kole zlomit vaz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu