fb pixel V deseti založila rapové duo, ve třinácti popadla kytaru: Podívejte se na fotky Amy Winehouse z dob, kdy ještě neznala drogy a alkohol – G.cz
Vyhledávání

V deseti založila rapové duo, ve třinácti popadla kytaru: Podívejte se na fotky Amy Winehouse z dob, kdy ještě neznala drogy a alkohol

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Těžká je hlava, na které koruna leží! Zřejmě proto se tolik hudebních géniů odrovnalo pomocí nejrůznějších omamných látek a substancí, jejichž prostřednictvím se snažilo až příliš intenzivně utišit své vnitřní démony. Do této kategorie můžeme směle zařadit i majitelku nezaměnitelného hlasu Amy Winehouse, která zemřela na otravu alkoholem přesně před deseti lety.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 23.7.2021, 09:38

Problémová pěnice

Když jí bylo deset, založila s kamarádkou rapové duo Sweet'n'Sour. O tři roky později si koupila první kytaru a nedlouho poté začala skládat vlastní písně a psát svoje texty. Obdivovala holčičí kapely ze 60. let, takže převzala jejich styl, a milovala Franka Sinatru. Když v pouhých 16 podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím a nahrála svůj nezaměnitelný chraplák pro debutové album, právě podle tohohle vzoru desku pojmenovala prostě Frank. Byl to nevídaný úspěch – a tak se zrodila Amy Winehouse.

Londýnská zpěvačka okouzlila davy, sama se ale potýkala s depresemi. Ty, jak už to tak bývá, řešila užíváním drog a především přemírou alkoholu. Bohužel, právě takhle si ji většina světa pamatuje těch osm let, které právě dnes uplynuly od jejího předčasného skonu – jako nevyléčitelnou alkoholičku, jež se doslova upila k smrti.

Před tím vším byla ale Amy roztomilá okatá holčička s rozcuchanými havraními vlasy, která se pořád smála a byla tak trochu ošklivé káčátko. Na fotky z těch lepších dob života Winehouse se podívejte do galerie tady:

A zde si přečtěte 5 zajímavostí o legendárním Chucku Berrym.

Podobné články

Doporučujeme

Další články