V chytrém městě vás v noci nebuzeruje červená na semaforu, říká kandidát Praha sobě Čižinský – G.cz
Vyhledávání

V chytrém městě vás v noci nebuzeruje červená na semaforu, říká kandidát Praha sobě Čižinský

Sérii předvolebních rozhovorů G.cz uzavíráme Janem Čižinským, lídrem první občanské kandidáty v historii Prahy a současným starostou Prahy 7. Nasbírat 100 tisíc podpisů se mu podařilo, podaří se mu vyhrát i volby a stát se primátorem?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.10.2018, 14:40

Téměř každý třináctý Pražan podepsal jejich petici. Iniciativa Praha sobě vyráží do komunálních voleb 2018 v čele s Janem Čižinským, poslancem a dosavadním starostou Prahy 7, původním povoláním učitelem latiny a historie. Má tenhle nový útvar šanci na úspěch? Podařilo se jim sesbírat dost podpisů, aby mohli kandidovat, takže to úplně nezatracujme.

Právě Čižinského jsme jako lídra iniciativy pozvali do studia G.cz na předvolební rozhovor. Jejich úsměvný předvolební spot - Píseň všech Pražanů - jsme nechali být a ptali se na trochu zásadnější věci; třeba na to, jestli se Čižinský, který zastává několik funkcí, necítí trochu jako ti mocnáři, proti kterým založením zcela nové politické iniciativy bojuje. Proč tak kritizuje vedení Prahy v rukou Adriany Krnáčové, když byl součástí stejného týmu? Řeč přišla i na zrušený festival PragueCon nebo sváry mezi ním a kandidátem ANO Petra Stuchlíka. Celý rozhovor si přehrajte tady:

Tady se podívejte na rozhovor s kandidátkou KSČM Martou Semelou a tady zas najdete všechna předvolební interview G.cz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články