fb pixel Larry King zemřel po hospitalizaci s covidem-19. Bylo mu 87 let
Vyhledávání

V 87 letech zemřel legendární moderátor Larry King. Ve své talkshow zpovídal Donalda Trumpa, Franka Zappu i Vladimira Putina

Zdroj: Kremlin.ru, CC BY 4.0, (černobíle), https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4938743

Ve věku 87 let zemřel populární americký moderátor Larry King. Počátkem letošního roku byl Larry King v losangeleské nemocnici hospitalizován s Covidem-19, příčina smrti ovšem zatím není známa. O úmrtí legendárního moderátora informovala televize CNN, na které se King celé dekády objevoval se svou úspěšnou talkshow Larry King Live. Mezi hosty Kingovy talkshow se v průběhu let objevily nejen celebrity, ale také prezidentští kandidáti.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 23.1.2021, 15:30

Zdravotní potíže

Larryho Kinga tížily zdravotní obtíže po celou dobu jeho života. Prodělal několik infarktů, již v roce 1987 byl nucen podstoupit čtyřnásobný koronární bypass. Trpěl cukrovkou 2. typu a v roce 2017 díky operaci překonal obtíže spojené s rakovinou plic. Počátkem ledna byl navíc v nemocnici v Los Angeles hospitalizován s Covidem-19.

Larry King zemřel podle dostupných informací v sobotu ráno v nemocnici Cedars-Sinai, ve které byl pod dohledem z důvodu těžkého průběhu koronaviru Covid-19. Konkrétnější informace k příčině smrti však zatím nebyly zveřejněny.

Larry King, vlastním jménem Lawrence Harvey Ziegler, pocházel z rodiny židovských imigrantů. Otec byl Rakušan a matka Běloruska. Narodil se v době Velké hospodářské krize, 19. listopadu roku 1933. Do oblasti médií nahlédl poprvé jako hlasatel rádia v padesátých a šedesátých letech.

Larry King Live

Zlom nastal v roce 1985, kdy se poprvé objevil jako moderátor své vlastní show na televizi CNN. Od té doby se z Larryho Kinga postupně stávala doslova moderátorská legenda. Na stanici CNN totiž vystupoval ve své talkshow Larry King Live po dobu neuvěřitelných dvaceti pěti let, během kterých stihla televize ve spolupráci s Kingem vyprodukovat přes šest tisíc epizod.

King se jako moderátor vryl do mysli široké veřejnosti svým specifickým stylem, jenž ho vyšvihl k těm největším hvězdám showbyznysu i politiky. Mezi hosty Larryho Kinga se objevili například Frank Sinatra, Donald Trump, Prince, Frank Zappa, Vladimir Putin či zpěvačka Lady Gaga. Krom rozhovorů s věhlasnými osobnostmi byl Larry King znám i svou „nenávistí ke kompromisům“. Právě tou totiž vysvětloval svých osm manželství a sedm rozvodů, které stihl během svého života nastřádat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články