fb pixel Už jen koblihy nestačí. Politici lákají voliče na iPhone i na nové auto – G.cz
Vyhledávání

Už jen koblihy nestačí. Politici lákají voliče na iPhone i na nové auto

Babiš je s rozdáváním koblih legendou. Letos ale frčí mnohem dražší dary voličům.
Zdroj: facebook.com

S blížícími se volbami se politici vždy snaží najít nové kreativní cesty, jak si dopomoci k hlasům voličů. Co zabírá vždy, je voliče něčím obdarovat. Ať už jsou to dárkové předměty se stranickým logem, květiny nebo ony tak zprofanované koblihy. Někteří politici ale neváhají zajít mnohem dál a voličům nabízet věci v desetitisícové hodnotě. Tomio Okamura takto voliče láká na nový iPhone 8 a prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek dokonce na nové auto.

Jan Palička
Jan Palička 9.9.2017, 08:37

Zajisté jste to již zažili na vlastní kůži. Před každými volbami se ulice zaplní stánečky jednotlivých stran, kde vám kandidáti s úsměvem od ucha k uchu nabízí vedle letáčků a vlídného slova i všelijaké upomínkové předměty s logem strany v naději, že si tím získají váš hlas. Často to ale nekončí u bločků, tužek a odznáčků. Sociální demokraté takto dlouhodobě rozdávají oranžové růže, které jsou logem strany a Andrej Babiš proslul rozdáváním koblih. Pozvánka na jídlo zdarma je vůbec osvědčeným receptem, což vám potvrdí deset z deseti konzumentů volebních gulášů a párků v rohlíku.

Politici si nesmí hlasy voličů kupovat za peníze a pokaždé, když se na něco takového přišlo, byl z toho skandál a volby v daném okrsku se musely opakovat. Drobné dárky jsou ale v rámci povoleného rozpočtu na kampaň v pořádku. Někteří politici ale pochopili, že klíčenkou a hrnečkem si v dnešní době nikoho nezískají a rozhodli se přezbrojit na mnohem silnější kalibr. V letošních volbách se tak můžeme vůbec poprvé setkat s tím, že kandidáti lákají voliče na dary v hodnotě desítek a dokonce i stovek tisíc korun.

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura vydal první volební noviny, v nichž slibuje voličům, že jeden z nich vyhraje nový iPhone 8, který doposud není ani oficiálně v prodeji a jeho cena se očekává v plné výbavě těsně nad 30 tisíc korun. Přitom lákavá soutěž o iPhone je na celých volebních novinách SPD tím asi nejméně bizarním. Úryvky stranického plátku se šíří sociálními sítěmi a u bizarností jako je variace na Člověče, nezlob se nazvaná Okamurův domeček, kde čekáte, protože váš dům obsadili imigranti a doufáte, že stoupnete na políčko, kde Tomio zakázal islám a zlevnil pivo, musíte dlouho přemýšlet, zda se náhodou nejedná o dílo recesisty. Bohužel nejedná, jde o čirý okamurovský surrealismus.

I nejdražší iPhone v historii od Tomia Okamury je ale ničím proti tomu, co voličům nabízí kandidát na prezidenta Vratislav Kulhánek. Pokud mu podepíšete petiční arch, můžete odjet novým automobilem. Bývalý ředitel Škoda auto kandidující v barvách ODA motivuje voliče tím, že pokud se mu podaří nasbírat potřebný počet podpisů, vylosuje jednoho podporovatele, který vyhraje Škodu Octavia v nejzákladnější verzi za zhruba 400 tisíc korun. Dle vyjádření mluvčího ODA straně přišlo přirozené spojit brand Kulhánek s brandem Škody. Inu, co k tomu dodat, snad jen že je to nejspíše výhodnější, než za halíř chatovat na transparentním účtu Miloše Zemana.


O zábavě, kterou můžete zažít na transparentním účtu Miloše Zemana, si přečtěte zde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články