fb pixel Účet za elektřinu Pražského hradu překvapil veřejnost: ukázal, že Miloš Zeman těžil kryplměny – G.cz
Vyhledávání

Účet za elektřinu Pražského hradu překvapil veřejnost: ukázal, že Miloš Zeman těžil kryplměny

Kryplměny spadají pod kryptoměny na tomto zařízení těžba probíhala Jiří Ovčáček Zemana obhajuje Vytěžená kryplměna se dá směnit za plyšové hračky + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Není to ani týden, co na pirátského poslance Tomáše Vymazala prasklo, že ve svém poslaneckém bytě těžil kryptoměny. No a teď vyplul na povrch další skandál. Jak se ukázalo, prezident Miloš Zeman již pátým rokem na Hradě těží na svém Nintendu z roku 1982 kryplměny.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 28.5.2018, 12:51

Stejně jako u poslance Vymazala, i v případě Miloše Zemana vyplula skutečnost, že těží kryplměny, na povrch až díky nezvykle vysokému účtu za elektřinu. Těžba kryptoměn je velmi náročná na spotřebu energie. U těžby kryplměn je navíc k těžbě třeba bezbariérový přístup.

„Pan prezident jednal v zájmu České republiky. Veškerý výtěžek z kryplměn byl nejen řádně zdaněn, ale rovněž poslán na charitu. Část příjmu z kryplměn rovněž pan prezident využil ke snížení státního dluhu,“ obhajoval na tiskové konferenci Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

O Kryplměnách toho v médiích příliš napsáno není, neboť jsou ve stínu kryptoměn. Kryploměna je virtuální měna vyvinutá pro tělesně postižené, aby si taky mohli zatěžit a připadat si zapojení do dění. Odborníci kryplměnu označují za virtuální měnu útěchy, neboť s ní nelze obchodovat, ale pouze ji směnit za plyšové hračky nebo za jízdní kolo. To si zatím nikdo nevyzvedl, jelikož tělesně postižení toho na kole příliš nenajezdí.

„Je to něco jako inkluze. Snaha zařadit postižené lidi do virtuálního světa. Cílem kryplměn je hlavně povzbudit nemohoucí v jejich těžkém údělu a ujistit je, že i oni dokáží veliké věci. Aby se postižení těžaři cítili více „normálně“ upravili jsme gramaticky slovo „kriplměna“ na „kryplměnu“. To aby to více korespondovalo s kryptoměnami,“ prozradil Marek Máchal, odborník na virtuální měny a sociální pracovník z nadace „Spokojený senior.“

Navzdory tomu, že Miloš Zeman za roky těžby kryplměn poslal na charitu již osm plyšových žiraf, které směnil za vytěžené kryplcoiny, vyvstává ze situace morální dilema. Přeci jenom byl účet za elektřinu neúměrně vysoký k dosaženému výsledku. Nehledě na to, že Miloš Zeman není povinnen kryplměny těžit a ani se to od něj neočekává. Kryplměny tak těžil ve svém volném čase, ale za státní peníze.

Dokud se celá záležitost důkladně neprošetří, byl preventivně na Hradě vypnut elektrický proud.

A tady máte 10 důvodů, proč by byl kapusňák lepší prezident než Miloš Zeman.

Podobné články

Doporučujeme

Další články