fb pixel „Trump dostane svůj YouTube kanál zpět až nebude hrozbou,“ říká šéfka platformy – G.cz
Vyhledávání

„Trump dostane svůj YouTube kanál zpět až nebude hrozbou,“ říká šéfka platformy

Zdroj: Profimedia.cz

Na konferenci, kterou pořádal think tank, Atlantická rada prohlásila CEO YouTube, že bývalý prezident Donald Trump dostane svůj kanál zpátky. Ovšem až klesne riziko toho, že by mohl jeho content vést k násilí.

Jan Studnička
Jan Studnička 6.3.2021, 11:00

Až klesne riziko

Susan Wojcicki, ředitelka YouTube platformy, se nechala slyšet, že YouTube kanál někdejšího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa bude znovu aktivován podle pravidel komunity. Což v tomto případě znamená až klesne „riziko násilí“, které by mohl Trumpův channel způsobovat.

K tomu, aby platforma rozhodla, kdy je ten správný moment, má společnosti sloužit mix indikátorů. Mezi nimi vyjádření současné vlády, atmosféra na samotné platformě, připravenost policie a tak dále a tak podobně. Ve zkratce tak Trump může svůj YouTube účet dostat zpátky za měsíc, ale také nikdy.

Rozhodně to nebude v následujících týdnech, protože podle FBI a jiných bezpečnostních složek se u Kapitolu opět schyluje k demonstraci, která se může velice snadno zvrhnout v násilnou akci. Jako to bylo začátkem letošního ledna.

Bubliny

Trump přišel o svůj kanál v hotové kaskádě deaktivovaných účtů napříč sociálními médii a platformami právě po útoku jeho podporovatelů na Kapitol. Donald kolem toho tenkrát nadělal dost vyrválu, akorát to nikdo neslyšel, protože neměl ty sociální sítě. Různé politické postavy na to reagovaly různě. Náš nejoblíbenější moment byl, když se Donald Jr. přimlouval u Elona Muska, aby vytvořil novou sociální platformu, která by jeho tatíka nezakázala.

Nakolik je taková svévole technologických gigantů k užitku, je pochopitelně na debatu. Už teď ale můžeme pozorovat řadu negativních efektů. Trump i jeho spolupracovníci se stáhli na čistě altright komunikační kanály, kde se navzájem utvrzují ve svých pravdách. Takže zavírání do sociálních bublin pokračuje, jen v horším a méně viditelném provedení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články