fb pixel Trolling nezná vyvolených: Po Klausovi ml. se obětí internetových vtipálků stal i Kalousek – G.cz
Vyhledávání

Trolling nezná vyvolených: Po Klausovi ml. se obětí internetových vtipálků stal i Kalousek

Miroslav Kalousek sice může za všechno, ale když na něj zaútočí trollové, i on je silně znepokojen.
Zdroj: Profimedia.cz

Týden před volbami panuje na politické scéně hutná atmosféra. Drobným odlehčením pak jsou počiny internetových trollů, kterým není nic svaté, volby nevolby. Nejprve si vzali na paškál Václava Klause ml. jeho odpůrci, kteří mu zcela vysabotovali jeho twitterové ankety. Nyní se do hledáčku trollů dostal i Miroslav Kalousek. Jeho strana TOP 09 díky nim přišla k příznivcům, na které rozhodně nemůže být hrdá.

Jan Palička
Jan Palička 13.10.2017, 09:27

Na internetu nejste nikdy zcela v bezpečí. Téměř každý se někdy setkal s internetovým trollingem a to včetně politiků. V tomto týdnu si to na vlastní kůži zažili dva z nich. Nejprve se na twitterovém profilu Václava Klause ml. sešli jeho odpůrci, aby mu sabotovali ankety o euru a daních a následně se terčem trollů stal Miroslav Kalousek. Osudnou se mu stala chyba na stránkách TOP 09, jejímž je předsedou.

Na stránkách Volím TOPku najdeme sekci podporovatelů Kalouskovy strany. Každý zde má uvedené jméno, fotku a krátký důvod, proč fandí zrovna TOP 09. Problém ale byl ten, že trollům se podařilo zjistit, že medailonky podporovatelů nikdo nekontroluje a každý si na stránky může napsat a nahrát, co chce. To byla pro internetové vtipálky voda na jejich mlýn.

Během pár minut tak TOP 09 podporoval nacistický vůdce Adolf Hitler, drogový baron Pablo Escobar, který si pochvaloval, jak strana podporuje mezinárodní obchod, psychopatický vrah Charles Manson, prezidenti Miloš Zeman a Václav Klaus, Kim Čong-il, zesnulý neonacistický bezdomovec Jiří Kára nebo nejslavnější česká masová vražedkyně Olga Hepnarová, která parafrázovala volební heslo topky a konstatovala, že lidé, které přejela nákladním autem, nEUhnuli.

Screenshoty stránek TOP 09 s nezáviděníhodnými podporovateli se začaly šířit sociálními sítěmi rychlostí blesku. Netrvalo dlouho a dostaly se i do štábu strany, která okamžitě falešné podporovatele smazala a dočasně přidávání nových fanoušků pozastavila. Co je ale jednou na internetu, to z něj nezmizí. Navíc jeden trollící příspěvek unikl pozornosti správce stránek a mezi podporovateli zůstává. Nenápadně se tvářící paní Marcela píše, že fandí Dominiku Ferimu, protože má ráda BBC. V TOP 09 nejspíše netuší, že nejde o britskou veřejnoprávní televizi, ale o pornoslang pro obří černý penis.

A TADY se podívejte, jak se změnily stranické preference za uplynulé volební období.

Podobné články

Doporučujeme

Další články