fb pixel Trolling level Slovensko: Fico končí, novým premiérem bude muž z jeho strany a s italským příjmením – G.cz
Vyhledávání

Trolling level Slovensko: Fico končí, novým premiérem bude muž z jeho strany a s italským příjmením

Jan Kuciak před smrtí pracoval na textu o propojení italské mafie a slovenských politiků. Slovenský prezident Andrej Kiska je dle svého vyjádření s výsledky voleb poměrně spokojen. + DALŠÍ 1 FOTKA

Po protestech a tlaku ze strany médií i veřejnosti se to konečně stalo; slovenský premiér Robert Fico nabídl svou rezignaci s podmínkou, že prezident Kiska bude respektovat stávající koalici Směru, Slovenské národní strany a Mostu-Híd. Ten jeho demisi přijal a novým předsedou vlády jmenoval dosavadního vicepremiéra Petera Pellegriniho (Směr-SD), což je vzhledem k současné náladě u našich sousedů buď jasná provokace, nebo totální bizár.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 15.3.2018, 11:18

Fór, co ceníme

No, fór... Ale jo, černý nekorektní humor máme na G.cz rádi. Co se děje aktuálně se slovenskou vládou do této kategorie po včerejším večeru rozhodně spadá. Po protestech, demonstracích a výzvách se premiér Robert Fico rozhodl následovat koelgu Kaliňáka a nabídl vlastní rezignaci, leč s podmínkou, že Andrej Kiska bude respektovat vládní koalici a že novým předsedou vlády jmenuje někoho z Ficovy strany Směr-SD. Ve čtvrtek odpoledne Kiska Ficovu demisi přijal.

Že by začínalo velké čištění slovenské politiky? Nejsme včerejší, takže se s optimismem držíme trochu při zemi, faktem ale je, že situace u našich sousedů je od vraždy novináře Jána Kuciaka a kauzy s italskou mafií extrémně vyhrocená.

Možná právě proto nás tak zarazil výběr muže, který odstupujícího Fica ve funkci nahradí. Dosavadní vicepremiér Peter Pellegrini je bulvárem označován jako "nejvíc sexy politik Slovenska". Chápeme, že původ, nebo v tomhle případě italské příjmení, si člověk nevybírá, ovšem tuto volbu za stávající nálady považujeme za zcela mistrovsky provokativní trolling. Nebo bizár? Nebo obojí? Druhou variantou na nového premiéra byl podle slovenských médií ministr financí Peter Kažimír.

Každopádně slovenský lid s tímhle řešením není spokojen a chystá se velká demonstrace, která má volat po předčasných volbách. Přímo prezident asi před týdnem sám mluvil o "totální rekonstrukci vlády", takže se dá čekat, že to ještě bude velké.

A tady čtěte o slovenské mafii v 90. letech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články