fb pixel Trampoty jednoho katolického faráře: Církev Marcela Puváka neodsoudila, jen mu zakázala komunikovat s médii a chodit na mše – G.cz
Vyhledávání

Trampoty jednoho katolického faráře: Církev Marcela Puváka neodsoudila, jen mu zakázala komunikovat s médii a chodit na mše

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Když jsme před nedávnem informovali o dětmarovickém faráři Marcelu Puvákovi, který byl v polském hotelu přistižen při kontaktování hendikepovaného chlapce, se kterým se plánoval setkat v hotelu ve městě Katowice, v životě by nás nenapadlo, že ho církev nebude podezřívat z činů, které se mezi slušnými lidmi ndělají. Jediné, v čem se změnil jeho život je v tom, že má zakázáno veřejně sloužit při mších a vystupovat v médiích.

Martin Miko
Martin Miko 15.11.2019, 16:01

Maléry pana faráře

Na konci října 2019 vzbudil pozornost římskokatolický farář Marcel Puvák z Dětmarovic, který byl v polském hotelu přistižen při pokusu o intimní setkání s chlapcem, kterému ještě údajně nebylo ani 15 let. Po dopadení se veřejně omluvil všem, včetně Boha, že zhřešil, a následně rezignoval na všech svých duchovních postech, jak před necelými třemi týdny informoval Deník.cz. Puváka však nedopadla policie, ale polský investigativní podnikatel Stonaga, který následně zveřejnil video z celé akce.

Puvák si myslel, že si píše s nezletilým vozíčkářem, kterému skrz messenger posílal srdíčka a smajlíky se zamilovanými psíky, což samo o sobě není u katolického faráře normální. Nakonec však na hotelový pokoj nedorazil invalidní chlapec, ale investigativní tým polského podnikatele. Ačkoliv Puvák rezignoval na všechny své duchovní posty, církev ho z pedofílie nepodezřívá. Jediné, co se stalo, je to, že mu zakázala veřejně sloužit při mších a poskytovat rozhovory v médiích (sám Puvák byl až do skandálu spolupracovníkem TV NOE, která je zaměřená na křesťanského diváka), jak upozornil server iRozhlas.cz, který se tyto informace dozvěděl ze správy dětmarovické a doubravické farnosti.

Nicméně musíme podotknout, že zde platí presumpce neviny, takže je možné, že církev čeká na finální rozhodnutí polské policie, která se tímto případem zabývá. Na druhou stranu by bylo dobré, kdyby si sama církev pustila video, ve kterém je zveřejněna Puvákova zvrhlá internetová komunikace s fiktivním nezletilým invalidou nebo Puták ve spodním prádle vyčkávající na hotelu na svou oběť. Na konci videa je navíc Puvákovo přiznání. Zároveň však odmítl, že plánoval sexuální styk s nezletilým invalidou. Toto je snad (podle nás) nejvíc přímý důkaz, jaký by mohla církev dostat. A to se vůbec nezamýšlíme nad tím, jakou hodnotu má tedy u katolických kněží celibát, ke kterému se dobrovolně zavázali. Je jim opravdu tak svatý? Ale to už je na jiný článek.

A zde vás překvapí český umělec Pasta Oner, který urážel ošklivé ženy na Instagramu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články