fb pixel Pasta Oner hysterčí jak malá holka kvůli kritice: Aby se nepos*al, vzkazují fanoušci – G.cz
Vyhledávání

Pasta Oner hysterčí jak malá holka kvůli kritice: Aby se nepos*al, vzkazují fanoušci

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

O tom, že někteří umělci nesnesou kritiku, by se mohly psát knihy. To tak bohužel je. V těchto dnech se něco takového řeší i v českém éteru. Respektovaný a talentovaný umělec Pasta Oner totiž vytvořil pro československou mutaci časopisu Vogue obálku k výročí sametové revoluce. Na obálce je karikatura Václava Havla s potetovaným obličejem, na kterou některé ženy zareagovaly negativně. Reakce známého českého umělce byla taková, že je začal veřejně urážet.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 15.11.2019, 11:48

I oškliví lidé mají právo kritizovat

Umělec, který nesnese kritiku by neměl chodit mezi lidi, a už vůbec by neměl číst komentáře na internetu pod svými díly. To by měl vědět i pop-artový umělec Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, který nesnesl kritiku na listopadovou obálku československé mutace časopisu Vogue, kterou vytvořil k výročí sametové revoluce. Pasta Oner se kvůli pár negativním komentářům na Instagramu rozvášnil prapodivným způsobem.

Pastovo umělecké ego totiž neuneslo tíhu kritiky, a tak se náš populární umělec rozhodl natočit na Instagramu video, ve kterém svým kritičkám sdělil, že ze zvědavosti zkouknul jejich profily. Následně zjistil, že se podle jeho slov jedná o mladé dívky, které mají na všechno názor, zajímají se o „módičku“ a rády pijí latté a vínko. „A tydlety děvčata spojuje několik věcí. Je mi to moc líto, holky, ale většinou jste strašně ošklivý. S tím už nejde nic dělat,“ informoval své kritičky Pasta Oner na Instagramu a dále pokračoval v urážení jejich oblečení, postelí z palet a pokojových rostlin.

Z videa oblíbeného umělce se tak stal menši virál na českých sociálních sítích, ačkoliv on sám už ho dávno smazal. Zároveň tím spustil vlnu kritiky, která se na něj valí ze všech stran. Možná, že i ti fanoušci, kterým přišel jako umělec fajn si po včerejším výstupu si o něm myslí něco jiného. Když o vás například někdo na internet napíše, že reagujete jako Kateřina Kristelová, tak byste se měl v pozici známého umělce zamýšlet nad tím, jestli nevyhlásit nějaký „coming out“ a nestát se hvězdou bulvárů.

Pasta se zachoval lehce jako hysterka a lidé internetu mu to samozřejmě neodpustí. Proto se během velmi krátké chvíle stal terčem internetového humoru a v těchto chvílích po sociálních sítích kolují koláže, které ho zesměšňují. To samozřejmě za dva dny pomine a bude klid.

Jaké z toho plyne ponaučení? Že je hloupost natáčet kritická videa na neznámé hejtry kvůli pár komentářům0 pod vašim výtvorem. To už dávno víme i z vlastní zkušenosti. Takže milý Pasto, příště možná neuškodí trochu více nadhledu k těm, kteří mají na věc - v tomto případě na umělecké dílo - jiný názor. I o tom je život. Jo, a na paletách nespíme a kávu máme radši bez mléka.

A zde pro vás máme odlehčený rozhovor s Lacem Déczim, který vás zaručeně pobaví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články