SATIRA: Tragédie při natáčení Soudkyně Barbary. Obžalovaný myslel, že je to doopravdy. Vystřílel soudní síň

Obrázek uživatele Dominik Landsman
19.09.2017, 08:39

Rutinní natáčení pořadu Soudkyně Barbara na TV Barrandov se zvrtlo ve velikou tragédii. Pan Vít Ouřada, který hrál v pořadu obžalovaného, během natáčení vytáhl zbraň a začal střílet po hercích i členech štábu.

Vyšetřování je zatím na začátku, nicméně už teď je jasné, že pan Vít Ouřada věřil, že je opravdu u soudu a že je skutečně obžalovaný. Nechápal obvinění, která se na něho snesla, a jeho frustrace postupně přerostla v agresivitu, která byla zakončena střelbou po nevinných hercích.

„Mohu potvrdit, že podezřelý se skutečně domníval, že jde o opravdový soud. Nepochopil, že je to jenom nahrané. Z toho důvodu v průběhu natáčení ztratil nervy a začal střílet do lidí. Byl to akt zoufalství,“ potvrdil tiskový mluvčí policie České republiky Adam Wolf.

Na místě neštěstí zůstalo sedm lidí s těžkým zraněním. Dva lidé jsou v kritickém stavu. Ztráty na životech zatím hlášeny nejsou. Očití svědci svorně tvrdí, že podezřelý při začátku natáčení nejevil žádné známky toho, že by snad měl začít střílet do lidí. To až v průběhu natáčení, kdy vykřikoval, že je to spiknutí proti němu a že vůbec neví, o co jde, dostal prý záchvat zuřivosti, který vyústil až ve střelbu.

„Soudkyni Barbaru mám rád. Na ten pořad se díváme s celou rodinou. Podle mě je důležité sledovat, jak ta dnešní justice funguje. Když mi přišlo předvolání k soudu, velmi jsem se divil. Na druhou stranu jsem byl ale rád, že shodou okolností bude můj případ probírat paní soudkyně Barbara. Těšil jsem se, že budu v televizi. O výsledku soudu jsem se nebál, protože jsem věděl, že jsem nic neudělal,“ vyjádřil se k situaci sám podezřelý Vít Ouřada.

„Docela mě zaskočilo, že vás u soudu nechají podepsat nějakou hereckou smlouvu a navíc za to dostanete honorář. Když budeme všem obžalovaným dávat peníze, tak se asi daleko nedostaneme, že jo? No nicméně jsem dostal i svého advokáta, kterého znám rovněž z televize a proces začal. Všechno bylo postavené na hlavu. Byl jsem obžalován z domácího násilí. Normálně nějaká ženská, kterou jsem před tím v životě neviděl, mě nařkla z domácího násilí.

Veškeré informace, které soudkyně četla ze spisu, vůbec neseděly. Podle spisu jsem z Prahy. To je blbost. Já bydlím v Ostravě.

Pak tam předvolávali svědky. Ani jednoho jsem neznal. Začal jsem křičet, že to je spiknutí a že ty lidi jsem v životě neviděl. No a za to jsem si vysloužil pořádkovou pokutu pět tisíc korun. Můj advokát mě oslovoval cizím jménem. To byl vrchol. Byl jsem vzteky bez sebe.

No, a když můj advokát předvolal jako svědka mého údajného bratra, tedy muže, kterého jsem ten den viděl poprvé a navíc žádného bratra nemám, vytáhl jsem zbraň a začal střílet. Byl jsem v afektu,“ vysvětloval pan Ouřada. Ten projevil nad událostí lítost a zároveň si povzdechl, že se s ním jeho žena kvůli pořadu rozvádí.

„Ona mi nevěří, že tu ženskou, kterou jsem měl údajně mlátit, vůbec neznám. To je strašný tohle,“ rozbrečel se pan Ouřada, který nyní čeká ve vazbě na opravdový soudní proces, ve kterém mu hrozí až výjimečný trest. Bude asi velmi překvapen, když u soudu nebude podepisovat hereckou smlouvu a ani za to nedostane peníze.

Tiskový mluvčí TV Barrandov na základě této tragédie uvedl, že televize uvažuje o seminářích pro své diváky, kde jim lektor vysvětlí, že Soudkyně Barbara je jenom jako. Že to není doopravdy.

A TADY máte 10 životních pravd, které jsme si odnesli z pořadu Soudkyně Barbara.


Komentáře

Doporučeno pro vás