fb pixel 10 životních pravd, které si můžeme odnést z pořadu Soudkyně Barbara – G.cz
Vyhledávání

10 životních pravd, které si můžeme odnést z pořadu Soudkyně Barbara

Kdesi v temných zákoutích seznamu televizních kanálů lze objevit něco, čemu se říká TV Barrandov. Nikdo moc nechápe, kde se to v televizi vzalo, ani jaký je toho účel. Nicméně v této televizi můžeme nalézt, mimo jiné kultovní pořady televizní zábavy, revoluční pořad – Soudkyně Barbara.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.6.2017, 07:00

Pořad je to nejen velmi zábavný, ale rovněž poučný. Člověk může nakouknout pod oponu dění v soudní síni a odnést si z toho několik poznatků. A to nejen o právu, ale i o životě jako takovém.

1. K soudu chodí výhradně tupí kreténi, kteří se soudí například o to, že si jejich soused pouští večer hudbu.

2. Když si k soudu pozvete jako svědka například svého bratra nebo vlastní matku, může se stát, že nakonec bude svědčit proti vám, protože to je potom veliký zvrat v celém příběhu a lidé to milují.

3. Devadesát procent všech svědků jsou idioti, kteří se pokaždé nechtíce podřeknou v neprospěch toho, pro koho svědčí.

4. Soudní přelíčení probíhá v televizním studiu, kde si soudce platí komparzisty.

5. I když se soudíte například se svým zaměstnavatelem, který vám neplatí přesčasy, vždycky se nakonec odhalí nějaká nevěra. Je opravdu jedno, o co se budete soudit. Od soudu odejdete pokaždé s parohama.

6. Není potřeba něco s někým diskutovat nebo to probrat. Spíš je lepší ho hned hnát k soudu.

7. Když budete u soudu vyrušovat, dostanete pořádkovou pokutu ve výši pět tisíc korun. To vás podle všeho natolik rozhicuje, že budete vyrušovat i nadále a budete dostávat další a další pokuty. Když jde o souseda, který si na zahradě postavil strom, který vám vadí ve výhledu, ty emoce se prostě derou ven a nejdou zastavit. To za těch pár desítek tisíců na pokutách rozhodně stojí.

8. Při soudním líčení si obě strany průběžně odbíhají do zákulisí, kde poskytují rozhovor na kamery o průběhu líčení.

9. Když jste nesympatický, automaticky nakonec u soudu prohrajete. Ideální je být většinou spíš ticho, tvářit se ublíženě, a vzbudit lítost. Potom nemůžete u soudu prohrát.

10. Pokud se někdy dostanete k soudu jako svědek, tak při dotazu, jestli znáte protistranu, musíte dotyčného člověka okamžitě pomluvit a dlouze se na něho pohrdavě podívat.

A TADY máte deset životních rad, které se dozvíte z televizních reklam.

Podobné články

Doporučujeme

Další články