fb pixel Tomio obětí krutého žertu! Poslanci slevu na sushi bohužel nedostanou – G.cz
Vyhledávání

Tomio obětí krutého žertu! Poslanci slevu na sushi bohužel nedostanou

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Určitě jste zaznamenali některé české poslance, kteří s úsměvem na tváři a notnou dávkou překvapení sdíleli e-mail od Tomia Okamury, který svým kolegům z poslanecké sněmovny popřál bohatého Ježíška a zároveň jim nabídl sushi sety ze svého e-shopu se slevou 25 %. Proti tomuto milému gestu se Tomio ohradil a slevovou nabídku prohlásil za antikampaň. Jsou za tímto proradným plánem hackerští Piráti nebo probruselský Kalousek?

Martin Miko
Martin Miko 20.11.2018, 12:24

Povedený kanadský vtípek

Je vidět, že v poslanecké sněmovně panuje pohodová předvánoční atmosféra, obzvláště když je zároveň čas vystřelit si ze svých spoluposlaneckých kolegů. Obětí kanadského, tedy spíš probruselského vtípku se stal předseda SPD Tomio Okamura, který měl rozeslat nabídku na nákup japonských sushi setů se speciální poslaneckou slevou ve výši 25 %, která měla zároveň platit i pro řadové zaměstnance sněmovny.

Údajný mail od Tomia Okamury působil velmi věrohodně, takže ho na sociálních sítích nasdílelo i několik poslanců včetně Jana Čižinského a Mikuláše Ferjenčíka. Ti se však následující den omluvili za šíření falešného, avšak zábavného sdělení. Největší vtip je samozřejmě v tom, že Tomio by svým zlým probruselským a proimigračním kolegům nikdy slevu neposkytl.

Okamura samozřejmě na svém facebookovém profilu vydal prohlášení, že se jedná o podvrh, a že slevu nikdy nikomu nenabízel, takže podává trestní oznámení a zároveň bude požadovat, aby vedení Poslanecké sněmovny celou záležitost řádně prošetřilo. Podle Okamury se jedná o antikampaň od politické konkurence, která má za cíl pošpinit jeho i SPD. Podle nás se jedná o narpůměrně vyvedený vtípek, který byl pouze gradací jeho chování z loňského roku, kdy na svém oficiálním politickém facebookovém profilu propagoval výrobky Japa foods.

Zásadní otázka, která nás všechny trápí, ale je: „Na koho teď podá Tomio trestní oznámení?“. My samozřejmě tipujeme, že na Piráty a marketéra Jakuba Horáka, kteří se v minulosti dostali do nelibosti SPD za to, že jim prý ničili plakáty.

A zde jsou soutěžní fotografie z Czech Press Photo 2018.

Podobné články

Doporučujeme

Další články