To by se za komunistů nestalo: blázniví lidé a jejich bláznivé paralely mezi současnými problémy a dobou předrevoluční

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Češi mají čím dál tím intenzivnější pnutí v diskuzích vzpomínat na režim před rokem 89, hlavně ale stavět naprosto nesmyslné paralely mezi ním a aktuálními problémy roku 2018.

Rudé slunce, rudé myšlenky

Že by to bylo tím vedrem? Čechům poslední dobou hrabe a s tropickými teplotami se to jen a jen zhoršuje. Do ruda rozpálené slunce zřejmě lidský mozek navádí k obdobně zbarvenému přemýšlení. Jinak si totiž neumíme vysvětlit, že se množí podivné komentáře a výroky svázané s tím, jak bylo v Česku lépe před rokem 1989.

Jistě, zarytí komunisté tu byli, jsou a budou, o čemž svědčí úspěch KSČM v posledních volbách a stejně tak fajn, že tiše podporují aktuální vládu. Jen se nám zdá, že ještě před půl rokem nebyli ani zdaleka tak drzí, hlasití a ze všeho nejvíc pomýlení.

Problém totiž netkví v oblíbeném vzpomínání na pivo za 2 kačky, ale spíš ve vytváření bláznivých paralel mezi aktuálními problémy a situací za minulého režimu. Vedro? To za komančů nebývalo. Sucho? To taky ne, a díky, že tu vystavěli tolik přehrad! Lesní požáry? No to je zajímavé, že před revolucí tu nehořelo nic. Tohle jsme si bohužel nevycucali z prstu, to, jak se můžete přesvědčit v galerii níže, je možno si normálně přečíst na Facebooku...

Ono se ale není čemu divit, že jsou sympatizanti komunistů takhle mimo, když předseda strany Vojtěch Filip úplně klidně vypustí do světa tvrzení, že za okupaci v roce 68 nemohli Rusové, protože Brežněv pocházel z Ukrajiny.

Pravda, většina z nás se podobným věcem spíš zasměje, ti aktivnější se podělí s příčetnými přáteli na sociálních sítích, případně založí satirickou stránku, napíšou humorný článek. Jenže navzdory všem těmto deziluzím a šíření alternativních historických nefaktů je KSČM stále v parlamentu a má čím dál tím volnější přístup k moci. To už taková sranda není.

Takže se radši pobavte u debilního plakátu SPD.


Komentáře

Doporučeno pro vás