fb pixel Alternativní výklad historie podle soudruha Filipa: za srpen 1968 mohou hlavně Ukrajinci – G.cz
Vyhledávání

Alternativní výklad historie podle soudruha Filipa: za srpen 1968 mohou hlavně Ukrajinci

Co slovo, to perla.
Zdroj: Wikipedia

Přepište dějiny, Vojtěch Filip se zamyslel. Za srpnovou invazi podle něj mohou Ukrajinci a jakýkoliv jiný výklad této události je stoprocentně špatný.

Václav Roman
Václav Roman 15.8.2018, 10:45

Zvrácená logika komunisty Filipa

Předseda KSČM Vojtěch Filip obvinil Ukrajince z toho, že byli hlavními strůjci ozbrojeného vpádu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa. A důvod? „Tehdy byl v politbyru Sovětského svazu pouze jeden čistokrevný Rus, a ten hlasoval proti invazi. Brežněv byl z Ukrajiny. Většina invazních armád byla ukrajinská,“ zdůraznil soudruh Filip.

Pokud bychom měli postupovat podle logiky šéfa českých komunistů, mohli bychom vydat knihu „Alternativní výklad historie“. Zde stručná anotace: Brežněv byl Ukrajinec, za osmašedesátý tak mohou Ukrajinci. Z čehož ovšem plyne, že Němci nemohou za druhou světovou válku, protože Adolf Hitler byl přeci Rakušan.

Za normalizaci je třeba obvinit Slováky a Rusíny, alespoň to vyplývá z původu hlavních politických představitelé tohoto procesu Gustává Husáka a Vasila Biľaka. A to nejlepší závěr, životy milionů sovětských obyvatel má svědomí Gruzie, vždyť právě na jejím území se narodil Josif Vissarionovič Stalin.

Co tvrdí předseda komunistů a co ještě ne?

Filipův text vyšel v britském listu The Guardian s titulkem „Čeští komunisté čelí hořkému dědictví Pražského jara“ a můžete si v něm třeba přečíst i o tom, že v době tohoto osmičkového výročí roste nepřátelství české veřejnosti vůči KSČM, která se ale omlouvat za padesát let staré události rozhodně nehodlá. Proč taky? KSČM přeci nemůže cítit žádnou odpovědnost, vždyť to bylo rozhodnutí pěti zemí Varšavské smlouvy, uvedl Filip.

Komunistické překrucování historie pobouřilo některé naše politiky:

Myšlenky předsedy KSČM však rozčeřily vody nejen na naší politické a mediální scéně. Zaznamenaly jsme už také zahraniční reakce. Ukrajinský zpravodajský web Unian píše například o tom, že komunistická strana obviňuje Ukrajinu z udušení Pražského jara. A není jediný, podobné komentáře přináší i ruská agentura Regnum.

A zde se podívejte na 11 emočních poloh a morálních křižovatek komunisty Vojtěcha Filipa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články