Když Macek zfackoval Ratha: 10 případů, kdy někdo zkusil „férovku“ na české politiky

Obrázek uživatele Martin Miko
14.01.2019, 15:26

Je tomu krásných 13 let, co někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek na zasedání České stomatologické komory uštědřil velmi reálný políček exministrovi zdravotnictví Davidu Rathovi. Tahle potyčka patří do zlatého fondu českého bizáru, Rath ale není jediným politikem, se kterým si někdo chtěl neshody vyjasnit fyzickou cestou...

1. Facka pro Ratha

Psal se 20. květen 2006, když se zasedání České stomatologické komory, už podle názvu jedna z nejnudnějších akcí, co byste si mohli vymyslet, změnilo v naprosto skandální zábavu. Bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek totiž fyzicky napadl tehdejšího ministra zdravotnictví Davida Ratha. Krásná vzpomínka, kterou si dodnes něžně uchováváme v našich myslích!

2. Feriho košt

Aktuální potyčka, která rozvířila klidné vody českých sociálních sítí před několiak týdny. Poslanec Dominik Feri byl jednoho krásného dubnového odpoledne napaden v moravské obci Boršice, kde navštívil akci Velikonoční výstavy vín. Tam dostal pár ran do obličeje od agresivního lékaře. Takhle se to dělá na Moravě, přátelé!

3. Postřelený Václav Klaus

Vzpomeňme na září roku 2012, kdy na tehdejšího prezidenta Václava Klause zaútočil šestadvacetiletý muž z Liberce v rámci otevírání nového mostu v Chastavě. Mladý muž po bývalém českém prezidentovi střílel plastovou pistolí, která se používá ke hře airsoft. Do boku ho střelil celkem sedmkrát. Nikomu se samozřejmě nic nestalo. Tehdy za vše mohlo selhání ochranky, která pustila pochybného mladíka v maskáčích až k hlavě státu.

4. Napadený Vandas z DSSS

Shodou okolností byl ve stejném období v centru Prahy zezadu napaden předseda DSSS Tomáš Vandas. Měl prý schytat úder teleskopickým obuškem. Útok prý odrazil a útočník posléze utekl. Dodnes se však neví, kdo (a jestli vůbec někdo) na Vandase zaútočil.

5. Zmašírovaný obličej Jiřího Dolejše

Legendární útok z roku 2006 na komunistu Jiřího Dolejše se udál na Praze 6, když skupina agresorů tvrdě zmlátila známého poslance. Dolejš si kromě nakládačky odnesl i sadu komunisticko-svinských nadávek. Fotografie Dolejšova obličeje po útoku nás dodnes straší ve snech.

6. Ransdorf před kamerou

Rovněž nesmíme zapomínat na legendární slovní útok ze strany aktivního seniora, který před kamerami znemožnil soudruha nebožtíka Miloslava Ransdorfa. „Co ho natáčíte, idiota, do televize? Komunisto zas*anej, zku*venej, ty šmejde, tě napálim, ty kanále jeden komunistickej prašivej.“

7. Pobodaný komunista Svoboda

V roce 1992 byl tehdejší předseda KSČM Jiří Svoboda pobodán před svým domem na Praze 3. Tehdy na něj zaútočil neznámý útočník v karnevalové masce. Dodnes se nepřišlo na to, kdo to byl.

8. Topolánek s kamenem

V roce 2009 se skupina mladíků rozhodla znepříjemnit Mirku Topolánkovi předvolební kampaň. Na koupališti v Hustopečích po něm jeden z nich hodil kámen a způsobil mu zranění v obličeji. Později jeden z útočníků spáchal sebevraždu.

9. Pořezaný Pavel Dostál

Když 6. února roku 1997 odcházel poslanec Pavel Dostál z Poslanecké sněmovny, zaútočila na něj skupina mužů, kteří ho nožem pořezali na obličeji a na hlavě. Dostál byl o rok později znovu napaden.

10. Zuby veřejné

V roce 2011 se v klubu Blue Light odehrál konflikt, při kterém přisel o několik zubů tehdejší poslanec Věcí veřejných Michal Babák. Podle přihlížejících si však o „nakládačku“ koledoval svým vulgárním a arogantním chováním.

A zde se můžete stát celebritou díky pořadu Výměna manželek.


Komentáře

Doporučeno pro vás