fb pixel Tento způsob propagace zdá se nám poněkud nešťastným: Milion chvilek zve na další demonstraci pomocí špatné písně a Báry Basikové – G.cz
Vyhledávání

Tento způsob propagace zdá se nám poněkud nešťastným: Milion chvilek zve na další demonstraci pomocí špatné písně a Báry Basikové

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Chcete znemožnit svůj projekt, firmu, politickou stranu nebo jakýkoliv dobrý nápad? No tak nahrajte hloupou písničku s otravným refrénem a pak natočte videoklip s hromadou celebrit. Každý, kdo tvrdí, že tohle na lidi zabere, by měl být ze své funkce vyhozen na hodinu. Řekněte to, prosím, i spolku Milion chvilek pro demokracii, který představil svou novou zhudebněnou pozvánku na Letnou.

Martin Miko
Martin Miko 6.11.2019, 12:32

Pýcha předchází pád?

Proč si každý v této zemi myslí, že hloupá píseň v kombinaci špatného rapu s vlezlým refrénem dokáže zpopularizovat dobrou myšlenku, společenskou událost nebo vlastně cokoliv? Například takového politického a firemního rapu jsme za poslední roky v naší zemi zažili až až. Nyní jsme se dočkali podobného konceptu, který nás má dostat na demonstraci 16. listopadu na Letenské pláni. Spolek Milion chvilek pro demokracii vypustil do světa videoklip, který nese název Pýcha předchází pád.

V klipu se představil skoro 40letý rapper Josef Galen a na refrénu se podílela česká zpěvačka Bára Basiková. Výsledkem je kýčovitá píseň, která je doplněná o spoustu celebrit, které si snad v klipu zahrály pravděpodobně ještě předtím než vznikla tato píseň, protože jinak si neumíme vysvětlit, že se tam objevil například Kato z Prago Union nebo zpěvák Martin Svátek. Sdělení je sice rozhodně fajn, ale rap je například naprosto béčkový a z pozice rappera jde tématicky o celkem tenký led. Proč si každý myslí, že celebrity ve videoklipu zaručí úspěch a virálnost jako měl Michael Jackson s Quincy Jonesem s videoklipem We Are the World? Zrovna od spolku Milion chvilek pro demokracii bychom čekali něco mnohem promyšlenějšího. Člověk asi chápe, že to autoři písně mysleli v dobrém, jenže střízlivým pohledem nezaujatého občana si v říkáme, jestli je jejich cílem, aby lidé na demonstraci nepřišli, nebo aby měl Babiš v příštích volbách 40 %.

Samozřejmě, že máme spoustu dalších příkladů, kdy někdo vytvořil šílenou hromadnou píseň a doufal, že s tím zaboduje u svých voličů, občanů nebo zaměstnanců. Tyto „hity“ většinou pohnou mnohem častěji naší žlučí než naším svědomím. Nejhorší ze všeho je bezesporu politický rap. Máme několik ukázek toho videoklipů, ve kterých se někdo pokusil udelat virál, který měl pohnout společností, a bohužel ne vždy se to povedlo.

Jaromír Dušomír

Legendární zemanovec Jaromír Dušek, který v roce 2013 zkoušel jít do voleb i díky svému rapu. Absolutní bizár.

Onemanshow foundation – Cizí zeď

Tato písnička o sociálních sítích, kterou dal dohromady Kazma společně snad s celou českou hudební scénou, má na sociálních sítích desítky milionů zhlédnutí. Zajímavý fenomén, který vyšel ze všech těchto „hromadných“ songů asi nejlépe.

Za100let – za 100 let

Píseň, která vznikla k výročí založení 100 let naší republiky, ve které se objevil každý od Tomáše Kluse až po Michala Hrůzu. Ano, i tohle je lepší než Pýcha přechází pád.

A zde máte velký česko-romský slovník, ve kterém se naučíte spoustu nových věcí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články