Ten, který neustále umírá: Sean Bean má dnes narozeniny, tady je 5 z nespočtu jeho filmových skonů – G.cz
Vyhledávání

Ten, který neustále umírá: Sean Bean má dnes narozeniny, tady je 5 z nespočtu jeho filmových skonů

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Podle jakési statistiky je Sean Bean až čtvrtým nejzabíjenějším hercem, titul toho, který pořád umírá, mu už ale nikdo neodpáře. Dnes slaví hollywoodský herec už 59. narozeniny, takže mu k nim přejeme výběrem námi oblíbených skonů, které si ten chudák na plátně musel odtrpět...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 17.4.2018, 18:00

1. Tři šípy pro Boromira

Epická smrt hned v prvním díle Pána prstenů, po níž (nicméně nikoliv kvůli níž) se společenstvo rozdělilo. Sauronovým prstenem popletený Boromir prozřel až těsně před tím, než schytal tři skřetí šípy. Alespoň tak zachránil Smíška s Pipinem.

2. Konec 006

Hlavní protivník Jamese Bonda ve filmu Zlaté oko, zběhlý agent 006, vlastním jménem Alec Trevelyan. Ani tato Beanova postava nebyla ušetřena, jeho smrt by ovšem nebyla tak epická, kdyby ten efekt nevyrobili tak strašlivě.

3. Hlava na špalku

Hru o trůny sleduje celý svět, víte ale, kdy ten seriál začal zajímat nás? Závěrem první sezóny, kdy je popraven Ned Stark, snad jediná opravdu kladná postava celého pořadu. Do poslední chvíle jsme nevěřili, že se to fakt stane. Hodně smutná Beanova smrt.

4. Smrt z rukou Hana Sola

Zemřít při rvačce s Harrisonem Fordem se Beanovi povedlo v akčním thrilleru Vysoká hra patriotů podle předlohy Toma Clancyho. Bean, opět v roli záporáka, během souboje spadne na ostrý hrot. Smůla.

5. Na čtyři kusy

Tehdy ještě málo známý Eddie Redmayne, ohnivá kněžka Melisandra ze Hry o trůny a právě i Sean Bean, který se, obětujíc se za své muže, nechá roztrhat koňmi na několik kusů, se sešli v historickém filmu Černá smrt. Hrůza.

6. A všechny ty ostatní...

Samozřejmě nejsme první, kdo sestavuje tenhle morbidní žebříček. Existuje dokonce i videokompilace všech filmových smrtí, které Sean Bean absolvoval mezi lety 1986 a 2016. Tady to je...

A tady 50 nejsilnějších záběrů v historii filmu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články