fb pixel Donald Trump si založil účet na streamovací službě Twitch: Začne ve volném čase hrát Fortnite? – G.cz
Vyhledávání

Donald Trump si založil účet na streamovací službě Twitch: Začne ve volném čase hrát Fortnite?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Americký prezident Donald Trump má obrovskou zálibu v sociálních sítích. Kromě jeho milovaného Twitteru, který v posledních letech slouží jako hlavní zdroj informací o jeho vládnutí, se Trump rozhodl založit účet i na streamovací službě Twitch. Že by se americký prezident chtěl zalíbit hráčům Fortnite?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 15.10.2019, 12:19

Král sociálních sítí

Bývaly doby, kdy se většina informací o současném směřování americké domácí i zahraniční politiky k lidem dostávala skrze tisková oddělení Bílého domu či tiskové konference. S nástupem Donalda Trumpa se ale od této praxe ustoupilo, jelikož současný americký prezident se rozhodl veškeré své myšlenkové pochody sdělovat celému světu skrze svůj twitterový účet. Kromě toho také Trump vydatně používá jak Instagram, tak i Facebook, na kterém se minimálně jednou týdně objeví status hlásající kapitálkami MAKE AMERICA GREAT AGAIN. Nyní se ale současný obyvatel Bílého domu rozhodl ke svým oblíbeným platformám přidat ještě jednu – streamovací službu Twitch.

Pokud je vám nad 25, je dost dobře možné, že jste o Twitchi nikdy neslyšeli – jedná se o největší internetovou platformu umožňující živé vysílání. V praxi Twitch nejčastěji používají hráči počítačových her jako je například populární Fortnite, kteří následně své výkony streamují svým fanouškům. Na první pohled by to mohlo vypadat, že se Trump opět snaží zalíbit mládeži, což by vzhledem k jeho bratříčkování s největšími jmény současné rapové scény jako je Kanye West či ASAP Rocky, nebylo tak překvapivé. Pravděpodobně jsou ale za jeho novým účtem na Twitchi prozaičtější důvody.

Možná jen chce videa ve vysoké kvalitě

Twitch totiž narozdíl od jiných služeb po odvysílání videa celý soubor uloží do archívu a je tedy možné si ho bez problémů pustit, navíc v nejvyšší možné kvalitě. Momentálně se dá na Trumpově účtu, který má zatím přes 73 tisíc fanoušků, přehrát jeho první a prozatím poslední video z vystoupení v Minneapolisu. Navíc tím Trump získal možnost vysílat své projevy v celé délce bez následného zkrácení pro televizní vysílání.

Americký prezident ovšem není jediným americkým politikem na Twitchi – například jeho možný soupeř v nadcházejících prezidentských volbách Bernie Sanders službu využívá již delší dobu má momentálně na 88 tisíc fanoušků a jejich počet nadále roste. I tak ale Trumpův nový účet vyvolal určitou kontroverzi, ostatně jak již je u něj zvykem. Twitch totiž od roku 2014 vlastní Amazon, jehož výkonný ředitel a zakladatel Jeff Bezos patří k Trumpovým nejhlasitějším kritikům.

Zda se Trump snaží oslovit mladou generaci či se jen snaží vysílat své projevy v plné délce, ukáže až čas. Ale mezi námi, po tom všem čím jsme si s americkým prezidentem za poslední 3 roky prošli, by nás opravdu nepředstavilo, kdyby se Trump ve volném čase pustil do hraní Fortnite. Určitě by mu to šlo.

A tady si přečtěte, že Donald Trump je vlastně rapper.

Podobné články

Doporučujeme

Další články