fb pixel Z Pac-Mana je čtyřicátník a vrací se na výsluní – G.cz
Vyhledávání

Z Pac-Mana je čtyřicátník a vrací se na výsluní

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Bandai Namco, legendární videoherní společnost, která má žlutého žrouta na svědomí, spojila síly s Amazonem a společně vydávají na videoherní streamovací paltformě Twitch nově upraveného Pac-Mana pro prohlížeče. Přibyde kooperace i editor map.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.5.2020, 12:00

Čtyřicet let s Pac-Manem!

Je to už neuvěřitelných čtyřicet let, co japonská společnost Bandai Namco vytvořila legendární žlutou hlavu, která požírá tečky a prchá před duchy. Takhle to zní velice japonsky, ale koncept to byl naprosto univerzální. Pac-Man se dostal do každé arkádové herny na světě a stal se jednou z ikon osmdesátek, první videoherní dekádou vůbec.

Ukázalo se, že prostinký game design je tak neskutečně efektivní, že nutí lidi se ke hře vracet pořád a pořád dokola. Dříve se dokonce nebáli sázet do mašiny drobáky jenom proto, aby dostali další kolo adrenalinu a postupně stále intenzivnějšího barevného chaosu. Dneska už samozřejmě do arkádových heren nikdo nechodí, a konkrétně tady se tedy nechodilo nikdy, ale Pac-Man nikdy nikam neodešel.

Nejenom, že se původní hra hraje v různých obměnách dodnes, ale taky inspirovala celé genrace videoher a dostala několik pokračování. Tedy, záleží na tom, jak se na to díváte, pravých pokračování, které byly věrné předloze, těch bylo šest. Ale her, které nějakým způsobem obsahovaly Pac-Mana, těch bylo několik desítek.

Krize středního věku

Čtyřicet let. To si klidně Pac-Man mohl dát legálně pivko v baru, potom s paní Pac-Man zadělat na synka (paní Pac-Man je kánon, btw) a i ten synek si teď může dát legálně pivko v baru. Tolik let! Není divu, že je Pac-Man poslední dobou trochu neklidný, zlobí ho krize středního věku. A jako každý chlap ve středním věku se potřebuje předvádět. Ideálně milionům lidem, proto míří na Twitch.

Vývojáři z Bandai Namco se spojili s Amazonem, který herní streamovací službu provozuje, a vytvořili novou online verzi Pac-Mana. Čistě pro browsery, upravenou pro streamování, která bude obsahovat několik nových featerů. Tím prvním a největším je pravděpodobně kooperační mód. Přesně, už budete moci požírat tečky a utíkat před duchy s kamarády. Tím druhým velkým přídavkem je možnost tvorby vlastních map. Což dává hře potenciál pro celé roky nerušeného fungování a objevování nových možností.

Vypadá to, že Pac-Man se přes svůj věk nehodlá své koruny vzdát. A my říkáme: Jedině dobře!

Podobné články

Doporučujeme

Další články