fb pixel Tancovala na ABBU a běhala přes pšeničná pole: Po tom všem je Theresa May celé Británii hlavně pro smích – G.cz
Vyhledávání

Tancovala na ABBU a běhala přes pšeničná pole: Po tom všem je Theresa May celé Británii hlavně pro smích

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Měla zachránit Británii během brexitové krize, nakonec z úřadu odešla poražená jako žádný jiný premiér před ní. Bývalá britská předsedkyně vlády Theresa May, která dnes slaví 63. narozeniny, se kromě neúspěšného prosazení "dohody" zapsala do paměti národa některými svými nechtěně vtipnými momenty. To nejlepší z politického bizáru "Margaret Thatcher chudých" jsme pro vás sesbírali v následujícím článku.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 1.10.2019, 11:31

1. Nezbedná May v pšeničném poli

Zatímco o šílenostech, které v mládí prováděl její nástupce Boris Johnson, by se daly psát celé knihy, Theresa May je známá svou přílišnou usedlostí. Když se jí během rozhovoru v roce 2017 zeptala redaktora televize ITV zeptala, co nejzlobivějšího v telecím věku provedla, překvapená May se po chvilce rozpaků rozpomněla, že kdysi s kamarádkami „běhaly přes pšeničné pole“. Kromě toho, že v ten moment přišla o hlasy všech farmářů v celé Británii si May definitivně vysloužila nálepku nejnudnějšího politika v historii.

2. Lachtaní smích

Nejkrásnější a zároveň nejděsivější vlastností internetu je skutečnost, že nikdy nevíte, z čeho se stane další meme trend. V březnu 2017 se tak sociálními sítěmi šířil gif smějící se Theresy May v parlamentu, která svou zvednutou hlavou a rytmicky se klepajícími rameny připomínala lachtana. A jelikož lidová tvořivost nezná na internetu mezí, tak ještě dnes narazíte na vylepšenou verzi, ve které paní expremiérce během smíchu pomalu zajíždí do pusy ryba.

3. Projev Theresa May unplugged

Letos na jaře již bylo celému světu jasné, že May pomalu, ale jistě končí. Premiérka se tedy v jednom z posledních zoufalých pokusů udržet se u moci rozhodla promluvit k lidu formou podomácku natočeného videa. Výsledkem bylo naprosté fiasko – nervózní koktající premiérka sedící na ošklivém šedivém gauči se před občany snažila obhájit svou brexitovou politiku a namísto uvolněného přátelského proslovu její vystoupení ze všeho nejvíc připomínalo nepovedený skeč z Monty Pythonů. Kromě posměchu celého internetu si navíc ještě od deníku Guardian vysloužil její gaučový projev přezdívku „Theresa May unplugged“ – reakce si pak můžete připomenout v následujícím článku, který jsme tehdy tomuto amatérskému vystoupení věnovali.

4. Proslov, který se změnil v noční můru

V říjnu 2017 to Theresa May neměla vůbec snadné – pokračující neúspěchy okolo brexitu a vnitrostranické šarvátky způsobily, že se premiérka ocitla uprostřed boje za vlastní politické přežití. Aby si svou pošramocenou reputaci napravila, rozhodla se vystoupit s projevem, kde se pokusila obhájit své politické kroky. To, co se mělo stát jejím triumfem, se ale změnilo v noční můru – kromě toho, že premiérku celou dobu trápil kašel, kvůli kterému jí přítomný ministr financí Philip Hammond musel přede všemi nabídnout mentolku, se ke konci proslovu začal za May rozpadat nápis, který měl hrdě hlásit, že se její vláda snaží vybudovat zemi pro všechny. A aby to nebylo málo, narušil celé vystoupení komik Simon Brodkin, který May uprostřed projevu předal falešný formulář oznamující její rezignaci a přitom tvrdil, že mu ho dal tehdejší ministr zahraničí Boris Johnson.

5. Tancující May

To nejlepší jsme si nechali na závěr – loni v říjnu obletělo celý svět video, ve kterém May napochoduje na pódiu za zvuků písně skupiny ABBA Dancing Queen, zatímco se u toho kroutí hůř než váš strejda na vesnické tancovačce. Když už nic jiného, tak aspoň za její veselý taneček bychom měli na May vzpomínat v dobrém – jelikož tolik kvalitních memíků internet již dlouho neviděl.

A tady si přečtěte, jak Kennedy porazil Nixona v první televizní debatě v historii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články