fb pixel Tak to je bomba - čeští hokejisté vezou z olympiády senzační čtvrté místo – G.cz
Vyhledávání

Tak to je bomba - čeští hokejisté vezou z olympiády senzační čtvrté místo

Skoro druhé Nagano Fanoušci jsou u vytržení brambora Ledecká bramborovým klukům ukradla Staromák + DALŠÍ 1 FOTKA

„Neskutečné. Téměř druhé Nagano. Přepište dějiny. Otevíráme bramborovou bránu olympijské historie.“ Tyto a podobné výkřiky radosti jsou na místě, neboť naši hokejisté vezou ze zimní olympiády senzační čtvrté místo.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 26.2.2018, 14:00

Celý národ je na nohou. V sobotu završilo české hokejové mužstvo svou spanilou jízdu celým olympijským turnajem.

„Ještě pořád mi to nedochází. To je neskutečné, co se tady stalo. Měli jsme nějaké cíle, to ano, ale že to bude čtvrté místo? To předčilo všechna naše očekávání,“ plakal dojetím kapitán českého mužstva Martin Erat.

V návalu euforie nebyl Martin Erat sám. Celý hokejový tým po utkání o bronz bouřlivě oslavoval. Podle tradice ještě na ledě teklo šampaňské a Josef Jandač nejprve dostal hobla, načež byl prohozen plexisklem.

„To je zásluha hlavně kluků. To oni to čtvrté místo vybojovali. Já na ně jenom dohlížel a sem tam přispěl radou. Musím říci, že se tu sešel výborný manšaft. Všechno bylo perfektní. Už na začátku turnaje jsem čekal, že uděláme výjimečný výsledek. A ono to opravdu dopadlo,“ radostně pokyvoval Josef Jandač a stíral si z obličeje krev, protože ho hráči prohodili plexisklem.

Mnozí fanoušci a hokejoví experti se shodují, že letošní úspěch českých hokejistů vejde do dějin jako „téměř druhé Nagano“.

„Sledovali jsme to s celou rodinou u televize. Všichni jsme si přivstali. Každičký zápas jsme viděli. To byla opravdu nezapomenutelná jízda. Konečně jsem hrdý na to, že jsem Čech,“ radoval se pan Jindřich Koleno, fanoušek, který sledoval v televizi všechny zápasy a na autě má českou vlaječku.

Ostatně pan Jindřich nebyl sám. Celá země sledovala nezapomenutelnou pouť našich borců za úžasným čtvrtým místem. Jakmile v boji o bronz rozhodčí odpískal konec utkání, celá Česká republika se na chvíli zastavila. Lidé v ulicích začali slavit. Nikdo nepracoval. Nikdo. Šampaňské teklo proudem.

Po vzoru Nagana se chystá velkolepé přivítání našich bramborových hochů. Na Strahově posléze proběhne monumentální oslava spolu s fanoušky. Vystoupí i Michal David. Původně to mělo být na Staroměstském náměstí, ale ten už obsadila Ester Ledecká.

Každopádně za naši redakci jedině snad ještě: „Kluci, děkujeme.“

A tady máte 12 věcí, které holky vědí o hokeji.

Podobné články

Doporučujeme

Další články