fb pixel 12 věcí, co holky ví o hokeji – G.cz
Vyhledávání

12 věcí, co holky ví o hokeji

Hokej se nám líbí. A víme o něm dost věcí. I když možná dost jiných věcí než naši muži.

Barbora Vrablíková
Barbora Vrablíková 15.4.2015, 10:39

1. Hracímu prostoru se neříká hřiště, dokonce ani kluziště, ale ledová hrací plocha, zkráceně led. Nepochopitelně jsou tyto termíny poněkud složité, a zároveň nekonkrétní. Navíc zatím ještě není zcela jasné, proč je led ledem i na jaře. Kolem jsou tribuny a také střídačky – místo k odpočinku.

2. Hráči jsou oblečeni v dresu, helmě a chráničích, z nichž ten nejdůležitější je suspenzor. Člověk pod tím vším harampádím bohužel není moc vidět, což je škoda, protože máme rády osvalená těla.

3. Dresy mají někdy nepochopitelné číslování. Nemělo by být v rámci týmu popořadě? Proč má Jarda pořád to samé? Tomu nerozumíme.

4. Ano, nejlepší hokejista na světě je Jarda Jágr se svou maminkou. A pak asi ještě někdo z Kanady.

5. Místo balónu hrají hokejisté s pukem neboli kotoučem. Ten je těžký tak, že při více nárazech vytluče hráčům rozum z hlavy a ve velké rychlosti dokáže hlavu rovnou rozlousknout. Asi kvůli mnoha rozlousknutým hlavám v historii hokeje už pár desetiletí potřebují zejména brankáři nějaký kryt hlavy i obličeje. (Dominik Hašek nosil trochu něco jiného než ostatní a všude se o tom psalo.)

6. Hraje se na tři třetiny o dvaceti minutách. Výsledný čas zápasu je ale nakonec mnohem delší, protože se hra pořád nesmyslně zastavuje. Hráči za to totiž patrně rozhodčího podplácí, aby se jim to nestačilo moc rozjet a nenarazili pak ve velké rychlosti do mantinelu. Náraz do mantinelu totiž občas končí zásahem záchranářů.

7. Cílem hry je vstřelit více gólů než soupeř. Někdy se však nevstřelí žádný. To je pak nejen nuda, ale také to celé asi nějak postrádá smysl. Nebo...?

8. Existuje něco jako „zakázané uvolnění“. Je to pro muže zřejmě přísně utajované mystické tajemství, neboť neznám ženu, která by věděla, co to je.

9. Když se hraje mistrovství, mají krátkodobě zadané ženy, které se ještě hodně snaží, příležitost nasbírat body u partnera i jeho kamarádů. Dlouhodobě zadané ženy mají konečně pokoj a čas samy na sebe.

10. Single ženy mají pak výbornou příležitost k lovu během horlivého fandění v hostincích. Stačí se naučit několik málo jmen hráčů(nejlépe těch nejlepších + nováčků), pár termínů (nemusíte vědět, co znamenají, jen když umíte načasovat jejich užití), a především se nejpozději v první minutě zápasu (podle reakcí přítomných mužů) obeznámit s tím, jaké má náš tým dresy a kde je jeho brána. V tomhle je hokej mnohem lepší než například fotbal. Na fotbalovém zápase (pokud se nenacházíte v kotli) můžete až na konci druhé půlky přijít na to, že celou dobu fandíte špatnému mužstvu.

11. Nejlepší částí zápasu je, když se střelí gól a hráči se radují. Emocím rozumíme a máme je rády.

12. Prý existuje také ženský hokej a pravděpodobně je to jakási forma deviace.

A TADY máte 10 divných věcí, které dělají Češi ve volném čase.

Podobné články

Doporučujeme

Další články