Svarta, je ti něco? Legendární jump z garáže si zaslouží stejnou pozornost jako Jiří Kára – G.cz
Vyhledávání

Svarta, je ti něco? Legendární jump z garáže si zaslouží stejnou pozornost jako Jiří Kára

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Když se řekne Svarta jump, všem fanouškům internetového bizáru se automaticky vybaví 2 videa natočená dvojicí kamarádů, kterým se podařilo plešatého parťák přemluvit ke skoku ze střechy garáže na strom. Tento památný moment se odehrál v ulici Pod Lípou ve městě Hořice. Svartův skok je sice malým skokem pro lidstvo, ale za to obrovským skokem pro Hořice.

Martin Miko
Martin Miko 13.8.2020, 16:28

Největší jumper v historii ČR

Věděli jste, že legendární Svarta jump je na YouTube už přes 12 let? V květnu 2008 se dva Svartovi kamarádi rozhodli, že se s námi podělí o záznam jedné události nasnímaný ze dvou úhlů pohledu. Svartův skok ze střechy garáže na ne zas tak blízký strom je doprovázen řadou geniálních hlášek, které časem zlidověly a staly se - podobně jako svatba Jiřího Káry - součástí naší popkultury.

Na internetových stránkách Svarta.cz máte možnost nahlédnout do „jumpařského“ podhoubí, za kterým se skrývá úcta k tomuto odvážnému skokanovi. „Tato stránka slouží jako pocta největšímu jumperovi v dějinách našeho lidstva – Svartovi. Skončil rozlámanej jako svině a nemohl pobrat dech. Byla to totiž vejška jako prase. To ještě nikdo nikdy neviděl. Ale legenda praví, že byl jen trošku sedřený, otřesený a dnes žije poklidný život,“ píše se na webu, který je věnován odvážnému plešatci, který bez jakýchkoliv předešlých zkušeností prostě skočil.

Na fanouškovském webu samozřejmě naleznete i odkaz na originální video na YouTube, místo činu a hlavně naprosto geniální hláškovač zvaný Svartomat, na kterém si zopakujete všechny zásadní věty, které ve videu zazní. Fanoušci se dokonce rozhodli vytvořit Svartovi pamětní desku a místo, kde „džampoval“ následně označili za památné. „Na těchto místech selhal Svarta, to džampoval z vejšky jako prase, měl dost jak svině a bylo mu hodně,“ píše se na desce. Za tímto počinem stoji trojice youtuberů, který si zřejmě přáli, aby se na Svartu jen tak nezapomnělo.

Je zajímavé, že video Svarta jump je staré přes 12 let, ale nová generace internetových fanoušků ho objevila až před pár lety. Internetoví vtipálci na něj vytvořili mnoho parodií sestříhaných z filmů Matrix, Avengers, Star Wars nebo kreslené verze Šemíkova skoku z Vyšehradu.

Doufejme, že kult jménem Svarta jump tu s námi ještě nějakou dobu zůstane. Zaslouží si totiž stejnou pozornost jako svatba Jiřího Káry nebo Jolanda.

Podobné články

Doporučujeme

Další články