fb pixel Stárnoucí Zemanovci si zvolili mladého předsedu. Šulc má přitáhnout čerstvou voličskou krev – G.cz
Vyhledávání

Stárnoucí Zemanovci si zvolili mladého předsedu. Šulc má přitáhnout čerstvou voličskou krev

Ivana Zemanová je vedle Ovčáčka nejvýraznější osobou manželovi "nekampaně". Ona organizovala sběr podpisů. + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

O víkendu se sešla Strana práv občanů – Zemanovci (SPOZ), která je tu s námi už od roku 2009 díky občanskému sdružení Přátelé Miloše Zemana. Vedení se rozhodlo, že bude svou pozornost cílit na mladé voliče, a proto se novým předsedou Zemanovců stal hradní ekonom Martin Šulc. Veškerou pozornost na sebe opět přilákal český prezident, který byl rovněž přítomen.

Martin Miko
Martin Miko 10.3.2020, 14:56

Zbyteční Zemanovci měli sjezd

Kdo by neznal tu Bohem i voličem zapomenutou politickou stranu Zemanovců (SPOZ). Ta měla tento týden svůj každoroční sjezd, a svou přítomností všechny potěšil i prezident Miloš Zeman. Kromě toho, že bylo zvoleno nové vedení stranu, takže po Lubomíru Nečasovi nastoupil do čela SPOZ Martin Šulc, tak jsme se od něj dozvěděli, že strana potřebuje stabilizovat členskou základnu a důležité je získat nové mladé voliče. Otázkou je, jak to chce strana, kterou prezentují lidé v důchodovém věku, vlastně udělat.

Klasicky nejvíce všechny zaujalo povídání prezidenta Miloše Zemana, který opět navrhl přímou volbu starostů a hejtmanů, čímž program strany přiblížil k SPD, která by si přála přímou volbu v podstatě všech politických funkcí. Problém by byl samozřejmě ve vytváření koalic, ve kterých by chyběl vítěz voleb. Přitom většinou se primátorem nebo starostou stane osoba, která je na kandidátce té nejúspěšnější politické strany v daných volbách. Zeman nezapomněl zmínit, že Zemanovci se i nadále mohou označovat za Zemanovce. Ponechal jim totiž své jméno v názvu, což ho rozhodně šlechtí, avšak na volební výsledky to nemá vůbec žádný vliv.

Všech 40 delegátů, kteří se na sjezdu setkali, se shodli na tom, že se nemohou spoléhat pouze na pana prezidenta, protože i když on sám vliv má, tak na stranu Zemanovců jeho podpora žádný dopad nemá, takže by měli spíš najít jinou silnou osobnost, která bude ve straně aktivní a bude v ní kandidovat. Nesmíme zapomínat na to, že Zemanovci nemají v současné době zastoupení skoro nikde kromě krajů a obcí. Vysoká politika tuto stranu tak nějak míjí.

Jestli to se Zemanovci půjde dál tímto tempem, tak bychom jim raději poradili, aby někdo tuto zbytečnou stranu zrušil. Stejně mají v podstatě totožný program jako SPD, avšak s tím rozdílem, že neumí manipulovat hloupými lidmi a jejich cílem není nic rozumného. Prosazovat přímou volbu a obecná referenda? To už jsme slyšeli před mnoha lety a není rozumné, aby nad zásadními věcmi rozhodoval lid na základě lepší marketingové kampaně nebo emocí.

Každopádně přítomnost ve vedení Šulce stejně nic zásadního ve straně nezmění, tudíž se SPOZ nedočká lepších zítřků.

Podobné články

Doporučujeme

Další články