Speleologický tým z Rakouska se chystá najít dno Miloše Zemana – G.cz
Vyhledávání

Speleologický tým z Rakouska se chystá najít dno Miloše Zemana

Po několika eskapádách poslední doby se začíná proslýchat, že Miloš Zeman nemá dno. Toto tvrzení nyní hodlá prověřit speleologický tým z Rakouska pod vedením profesora Herlinga z Vídeňské univerzity.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 29.10.2016, 17:51

Nedávné incidenty s dalajlamou, potažmo s Bradym a státním vyznamenáním opět rozjitřily domněnky ohledně absence dna Miloše Zemana.

„Je to poměrně záhada. Pokaždé, když to vypadá, že hlouběji už to pan prezident nedá, přijde nový den a Miloš Zeman zajde opět o trošku níž. Na akademické půdě se o tom vedou vášnivé diskuse a i mezi laickou veřejností rezonují názory, že je zde možnost absence dna poměrně velká.“

Prozradil Tomáš Rohlíček, přední český politolog, který Miloše Zemana zkoumá dlouhodobě.

„V tuto chvíli můžeme s určitostí tvrdit, že Miloš Zeman má dnu. Jestli má dno, to nevíme. Na toto zjištění nemáme patřičné vybavení,“ potvrdil Tomáš Rohlíček to, co si široká veřejnost pouze myslí.

Vzhledem k tomu, že přední čeští odborníci na dno, potažmo uznávaní zemanologové tápou a jsou v koncích, muselo ministerstvo pro místní rozvoj povolat specialisty ze zahraničí.

„Celá ta situace ohledně hledání dna Miloše Zemana byla velký oříšek napříč všemi ministerstvy. Přehazovali jsme si to jako horký brambor, protože samozřejmě vznikla otázka, kdo má řešit dno hlavy státu? Ministerstvo průmyslu? Ministerstvo vnitra? Řeknu vám, že to bylo poměrně složité vyjednávání. Nakonec jsme se usnesli, že toto téma spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj, neboť jakmile Miloš Zeman dosáhne konečně svého dna, začneme se konečně rozvíjet,“ řekl k tématu Vlastimil Robeš, druhý náměstek ministra pro místní rozvoj.

Z fondů EU byl proto zaplacen tým z Rakouska pod vedením zkušeného speleologa profesora Thomase Herlinga, který má za sebou již stovky sestupů do propadlin i jeskyní.

„Podívejte se, já jsem za svůj život vlezl do spousty děr. Viděl jsem malé díry, velké díry a i nebezpečné díry. Přes díry tady v okolí není nikdo lepší,“ potvrdil bývalý pornoherec Robert Rosenberg, který se účastnil tiskové konference Thomase Herlinga a který si bůhví proč vzal slovo na úvod. Jakmile se Robert pochlubil seznamem svých sexuálních partnerek, vzal si své tlačítko Capslock a šel na box. Slova se po něm ujal Thomas Herling.

„V životě jsem sestoupil již do spousty jeskyň. Byl jsem v Patagonii ve skalní průrvě, která měla přes kilometr do hloubky. Byl jsem na dně proslulé vulkanické jeskyně Los Portos v Mexiku. Sestoupil jsem bez jištění do jeskyně Mrtvého muže v Indii plné netopýrů a jedovatých pavouků. Při sestupu do hlubin propasti Malchara v Bolívii mě zastihla bouře a záplavy a já musel na dně propasti strávit dva měsíce jen o dešťové vodě a kořínkách. Všechno jsem přežil a všude jsem dosáhl dna. S mým týmem dno Miloše Zemana najdeme. Na to si můžete vsadit,“ zaburácel nakonec profesor Herling, přičemž vztyčil prsty do véčka na znamení vítězství a celý sál plný novinářů v ten moment propukl v hlasitý ryk a místností se rozprostřel táhlý potlesk a nadšené skandování „Thomas, Thomas, Thomas“.

Sestup na hledání dna Miloše Zemana je naplánován na příští úterý. Přímý přenos se sestupu bude vysílat Ovčáček TV zhruba od 9:00.

A TADY se můžete podívat, kterak Miloš Zeman v obleku Spidermana rozdával nemocným dětem bonmoty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články