fb pixel Spekulace potvrzeny: vědci objevili v SPD primitivní formy života – G.cz
Vyhledávání

Spekulace potvrzeny: vědci objevili v SPD primitivní formy života

Zdroj: SPD

Velký objev hlásí vědci z Pražského institutu biologie. Profesoru Radimu Tlapkovi a jeho vědeckému týmu se podařilo najít v SPD primitivní formy života.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 21.8.2018, 11:19

To, o čem vědecká obec spoustu let pouze spekulovala, nyní dostalo jasné obrysy. V SPD se opravdu nachází život. Sice primitivní, ale je tam.

„My jsme věděli, že tam někde bude. Věřili jsme tomu, ale nebyly důkazy. Naše sondy, které jsme do SPD vyslali, aby sbíraly vzorky, nebyly tak jednoduchý život schopny zaznamenat. To až s nástupem nejmodernější technologie jsme v sídle SPD zaznamenali život na bázi jednobuněčných organismů,“ vysvětloval profesor Radim Tlapka.

„V sídle SPD jsou tedy skutečně organismy, které můžeme s klidem prohlásit za živé. Tedy minimálně v tom smyslu, že vykazují známky života. Je to samozřejmě život v té nejjednodušší formě, kterou známe, kde evoluce ještě nezasáhla, nicméně i tak je to velký objev srovnatelný s objevem vody na Marsu,“ přemýšlel profesor Tlapka nahlas.

Nyní vyvstává otázka, co bude dál. Objevují se hlasy, že tyto organismy uvnitř SPD mohou být nebezpečné. Je zde možnost nákazy okolí, což je zvláště nebezpečné, protože zatím neexistuje protilátka. To, že jsou organismy infikované ještě něčím horším, než jsou samy, je více než pravděpodobné, proto by měly zůstat uzavřeny někde pod dohledem specialistů, aby se nerozšířily mezi populaci.

„Tyto signály nesmíme ignorovat. Životní formy jsou v SPD sice jednoduché, nicméně, když jsme je zkoumali na izolovaném pracovišti pod mikroskopem, tak nám v celé budově zastavily diktát Evropské unie,“ uvedl profesor Tlapka. I primitivní formy života dokážou pozlobit.

A tady zjistíte, že Okamura lže o počtu členů SPD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články