fb pixel Song k filmu V síti plní účel: Spousta lidí už na net nepáchne, aby nemusela vidět další klip Tomáše Kluse – G.cz
Vyhledávání

Song k filmu V síti plní účel: Spousta lidí už na net nepáchne, aby nemusela vidět další klip Tomáše Kluse

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Tomáš Klus natočil song a klip na podporu dokumentu V síti kontroverzního filmaře Víta Klusáka. V textu a klipu představuje klasického stereotypního úchyla, který má chuť na vaši dceru. Poznáte to tak, že se obléká, jako by právě přijel časovou dírou z Východního Německa. A všichni ten klip milují.

Jan Studnička
Jan Studnička 18.2.2020, 15:59

Klusák si vsítí další hit

Jak už to mívá ve zvyku, Vít Klusák natočil něco, co hýbe celou společností. Většinou ale vzbuzuje jak pozitivní, tak i mnoho negativních reakcí, takže teď si našel téma, do kterého nemůže nikdo moc rýpat - obtěžování nezletilých dívek na internetu.

První hype kolem filmu V síti vybouchl někdy před necelým rokem, když Klusák potřeboval boostnout natáčení injekcí z crowdfundingového webu. A od té doby se celá věc s herečkami převlečenými za dvanáctileté holky řešit nepřestala. Trailer viděli úplně všichni včetně vaší babičky, která jinak poslouchá jenom rozhlas po drátě.

A všichni byli samozřejmě náležitě rozčíleni. Buď tím, že nějaké monstrum může obtěžovat jejich dceru, nebo tím, že se z nich mohou v blízké budoucnosti nechtěně stát hvězdy stříbrného plátna.

Já taky potřebuju pomáhat!

Film má premiéru příští týden, 27. února. My vám ale už tento v pátek dodáme recenzi, abyste věděli, do čeho jdete. Nebo nejdete. To je pochopitelně na vás. Zatím na lidi na netu vypadl další kus propagačního materiálu a sice píseň od Tomáše Kluse “Je doma máma?”

Nikdo netuší, proč by se někdo domníval, že film potřebuje ještě víc zpropagovat. Je možné, že naopak Tomáš Klus chtěl zpropagovat spolu filmem sám sebe anebo prostě jenom jeho dobrotivé srdíčko neuneslo představu, že by taky nebohým dívkám na internetu nepomohl. Těžko říct. Jisté je jen to, že se do projektu položil naplno.

Někdo v maskérně odvedl dobrou práci a proměnil Tomáše Kluse v nechutné stvoření. Jakože jinak nechutné než normálně. Jak už bylo řečeno, vypadá tak stereotypně, že by si klidně mohl stoupnout coby úchyl do řady vedle dalších karikatur, jako je snědý vousatý terorista, zlý baron, který si kroutí knírem, a sériový vrah s něčím obličejem nataženým přes ten svůj.

Za mě by možná bylo mnohem děsivější, kdyby ten úchyl na druhé straně vypadal jako normální člověk (nebo Tomáš Klus v civilu), ale pak by zase zděšené maminy nemohly psát do komentářů pod video “Teda, to je síla!” a “Ten má ránu! Úplně mi běhá mráz po zádech! Ale palec nahoru, pokud to zachrání alespoň jednu puberťačku!”

Obecně byl song i klip přijaty velice dobře. Akorát měl internet pár návrhů na zlepšení. Tak jednak by podle komentujících byla lepší změna hlavního aktéra. Prý by byl vhodnější Řezník či takový Bohuš Matuš, který má s náctiletými dívkami reálnou zkušenost. Hlavní námitky ale spočívají v prezentaci tématu v tom klipu. Memovitě to jedna komentující vyjádřila hezkým:

Klusák: Natočili jsme vážný a seriózní dokument, není to žádný bulvár, nechceme nikoho stigmatizovat, ale poukázat na problém.

Also Klus(ák):

Lidé si zkrátka nejsou úplně jisti, jak pomůže problému to, že si Tomáš Klus před námi všemi honí krk. Ale možná prsotě jen nedokážeme prohlédnout záměr vizionářského umělce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články