Sněhová bouře v pekle a dalších 5 věcí, co se stanou spíš než vydání Babiše a Faltýnka – G.cz
Vyhledávání

Sněhová bouře v pekle a dalších 5 věcí, co se stanou spíš než vydání Babiše a Faltýnka

Pánové Babiš a Faltýnek mají důvod k radosti. O jejich vydání v kauze Čapí hnízdo se bude hlasovat znovu a tentokrát to zřejmě dopadne jinak než minule.
Zdroj: G.cz

Policie znovu žádá o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli dotacím na Čapí hnízdo. Žádat klidně může, ale stejně se to nikdy nestane. Když o tom Poslanecká sněmovna hlasovala poprvé, výsledek zněl; oba muže vydat. Vítězství v říjnových volbách ale politikům obnovilo imunitu. Je tak potřeba provést rozhodování číslo dvě, to ale zřejmě skončí úplně jinak, a to mimo jiné díky Demokratickému bloku, který tvoří TOP 09, ODS, STAN a Lidovci.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.11.2017, 14:03

Vydat, či nevydat?

Zní to už jako zaseknutá gramodeska. Policie chce po sněmovně, aby vydala Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli dotačnímu podvodu s farmou Čapí hnízdo. Znovu. Zatímco ještě před říjnovými volbami se ale poslanci po několikahodinovém rokování rozhodli, že oba pány předají do rukou zákona, u druhého hlasování, které bude nyní muset opět proběhnout, není stejný výsledek ani trochu jistý - spíš naopak.

S obhájením poslaneckého mandátu se Babišovi i Faltýnkovi obnovila imunita a stíhání bylo zastaveno. Proto je potřeba, aby se otázkou poslanci znovu zabývali. Problém je ale v tom, že se od minule složení party sedící v Thunovském paláci výrazně proměnilo - Babišovci teď mají ve Sněmovně 78 mandátů, souzní s nimi SPD (22 mandátů) a podpoře se nebrání ani KSČM (15 mandátů). Těžko odhadnout, zda budu všichni hlasovat tzv. na ruku Babišovi, s tou možností je ale třeba počítat.

Nelogické hlasování

Další překážkou na cestě k vydání Babiše a Faltýnka je také výsledek pondělního hlasování o návrhu KSČM na zvýšení počtu členů mandátového a imunitního výboru na 19. Ten sice fakticky dává jen doporučení k vydání či nevydání, i tak se ale jeví nelogicky, že proti byli pouze Piráti. Všichni ostatní, a to včetně většiny poslanců Demokratického bloku, jež vzešel z Kalouskovy hlavy a měl k ANO vytvořit opozici, hlasovali pro. Znamená to, že ve výboru mají nyní hlavní slovo ANO a SPD.

Vydání Babiše i Faltýnka se tak nyní jeví poněkud vzdáleně, skeptikům přímo nereálně. Podle některých trudomyslných internetových diskutérů dokonce dřív nasněží v pekle, než že sněmovna v této sestavě dvojici politiků pošle policii. Takže právě pro ně přidáváme vlastní seznam věcí, co se pravděpodobně stanou dlouho před tím, než se kauza Čapího hnízda uzavře (či třeba pouze někam pohne). Jen tak, na odlehčenou...

1. Ukáže se, že Čapí hnízdo je plně funkční létající talíř připravený pro Anděly Světla

2. Čapímu hnízdu narostou nožičky a uteče mimo republiku, třeba do Venezuely

3. Babiš uzná, že za něco Kalousek skutečně nemůže

4. Miloš Zeman se REÁLNĚ uzdraví z cukrovky

5. Jiří Ovčáček pochopí funkci mluvčího a začne uznávat fakta

A tady 5 věcí, co může Babiš udělat a lidé ho stejně budou volit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články